Oprava mostu Slánská

Znak Městské části Praha 17

Od 9. 3. – 10. 3. 2019 proběhne uzavírka pod mostem Slánská včetně MHD, pěších a automobilové dopravy.

Jak již bylo několikrát zmiňováno, stavba nové protihlukové stěny ze strany Magistrátu hlavního města Prahy by měla začít v období jara 2019. Kromě protihlukové stěny bude také přistoupeno k dalším nutným opravám, se kterými souvisí i potřebné uzavírky. Nejzásadnější opravou budou práce na mostu Slánská, které budou zahájeny přeložkami v období od 9. 3. 2019 do 15. 3. 2019. Nejprve bude provizorními přeložkami uzavřen směr Vypich (9. 3. – 16. 3.), poté bude uzavřen směr Stodůlky, a to na dobu jednoho roku. Po ukončení oprav ve směru na Stodůlky se další rok práce přesunou do směru na Vypich.

Během víkendu 9. 3. – 10. 3. 2019 budou zároveň probíhat práce na ochranných konstrukcích pod mostem Slánská. S tím souvisí úplná uzavírka pod mostem ve zmíněném víkendovém období, která se týká chodců, automobilů i MHD (BUS i TRAM). Tramvaje budou končit ve vozovně Motol, náhradní autobusová doprava bude zajištěna. Přiložené mapky značí jak objízdnou trasu v obou směrech, tak i trasu pro pěší.

Martin Marek
místostarosta

obchozí trasa

Objízdná trasa zastavky

Dočasná změna trasy a zastávek pro linky číslo 180 a 225

Z důvodu stavebních prací v ulici Makovského dochází od soboty 9. března 2019 (přibližně od 7.30 hodin) do neděle 10. března 2019 (přibližně do 20.00 hodin) k dočasné změně trasy a zastávek pro linky číslo 180 a 225.

Opatření pro linku číslo 180

Změna trasy:

 • Ve směru Zličín je linka vedena do zastávky Hlušičkova beze změny a dále ulicemi Plzeňská, Makovského, Skuteckého, Bazovského, Makovského a dále po své pravidelné trase.
 • Ve směru Dejvická je linka vedena do zastávky Blatiny beze změny a dále ulicemi Makovského, Bazovského, Skuteckého, Makovského a dále po své pravidelné trase.

Změna zastávek:

 • Ve směru Zličín se zřizuje zastávka Bazovského a to v ulici Bazovského na spojovací části od ulice Slánské.
 • Ve směru Dejvická se zřizuje zastávka Bazovského, a to v ulici Bazovského na spojovací čáasti od ulice Slánské.
 • Ve směru Zličín se přemísťuje zastávka Slánská, a to do ulice Skuteckého, přibližně 40 metrů za křižovatku s ulicí Makovského.
 • Ve směru Dejvická se přemísťuje zastávka Slánská, a to v ulici Makovské, přibližně o 100 metrů po směru jízdy, přibližně 40 metrů za křižovatku s protilehlou ulicí Skuteckého.

Opatření pro linku číslo 225

Změna trasy:

 • Ve směru Nádraží Veleslavín je linka vedena do zastávky Bílý Beránek beze změny a dále ulicemi Jeremiášova, Plzeňská, Makovského, Skuteckého, Bazovského, Žufanova a dále po své trase..
 • Ve směru Velká Ohrada je linka vedena do zastávky Za Slánskou silnicí beze změny a dále ulicemi Žufanova, Bazovského, Skuteckého, Makovského a dále po své pravidelné trase.

Změny zastávek:

 • Mezi zastávkami Slánská a Bazovského se ve směru Nádraží Veleslavín zřizuje zastávka Nevanova, v jízdním pruhu v ulici Skuteckého, v pravidelné zastávce linky číslo 164.
 • Mezi zastávkami Slánská a Bazovského se ve směru Velká Ohrada zřizuje zastávka Nevanova, v jízdním pruhu v ulici Skuteckého, v pravidelné zastávce linky číslo 164.
 • Ve směru Nádraží Veleslavín se přemísťuje zastávka Slánská, a to z ulice Makovského do ulice Skuteckého, přibližně 40 metrů za křižovatku s ulicí Makovského.
 • Ve směru Velká Ohrada se přemísťuje zastávka Slánská, a to v ulici Makovského, přibližně o 100 metrů po směru jízdy, přibližně 40 metrů za křižovatku s protilehlou ulicí Skuteckého.
 • Ve směru Nádraží Veleslavín se přemísťuje zastávka Bazovského, a to v ulici Bazovského na spojovací části ulice od ulice Slánská.
 • Ve směru Velká Ohrada se přemísťuje zastávka Bazovského, a to v ulici Bazovského na spojovací části ulice od ulice Slánské.

zdroj: dpp