Projekt "Aktivní Lesopark Řepy"

Stav projektu
Dokončen
Dotační program
Operační program Praha – Konkurenceschopnost
Dotace
13 137 600.00 Kč
Záměr

 

Logo OPPK s nápisem

Logo EU a Praha


Cílem projektu „Aktivní Lesopark Řepy“ bylo zlepšení kvality života obyvatel MČ Prahy 17. V tomto případě se jednalo o odstranění starých ekologických zátěží, komplexní revitalizaci zeleně v území a vytvoření funkčního prostoru v podobě umístění široké škály kvalitních herních, vzdělávacích a odpočinkových prvků vč. a mobiliáře.

Projekt se rozprostírá v oblasti od ul. U Boroviček po oblast při promenádním okruhu Na Fialce, jižně od ulice U Boroviček. Z východní strany je ohraničeno areálem BMX a ze západu křižovatkou s ulicí Selských baterií. V jižní části plynule navazuje na řepskou pláň Pod Bílou Horou. Přímo sousedí s územím Řepské stepi.

Vybavení revitalizované plochy herními a aktivizačními AKTIVNÍ LESOPARK ŘEPY - prvky.pdf  je pojato jako multigenerační a  slouží k netradičním herním aktivitám dětí i dospělých. Prostor je rozdělen do několika na sebe navazujících celků.

Projekt spolufinancovaný z evropských fondů dnes návštěvníkům lesoparku nabízí všestranně využitelný prostor, do kterého je zajištěn bezbariérový přístup.

Období realizace: r. 2015 

Dotace: 13.137.559,93 Kč

Dotační program: Operační program Praha – Konkurenceschopnost

 

Evropský fond pro regionální rozvoj, Praha & EU - Investujeme do vaší budoucnosti

ALR-5

ALR-1

ALR-2

 

ALR-4

ALR-3

 

 

Fotogalerie
Kontaktujte nás