Centrální park

Stav projektu
Probíhá realizace
Záměr
panorama_01.jpg

Jedním z plánů, kterými se Rada městské části dlouhodobě zabývá, je vytvoření centrálního parku mezi ulicemi Žalanského a Žufanova. Dnes jen příležitostně využívané prostranství před budovou úřadu by mohlo nově nabídnout kromě příjemného odpočinku i řadu dalších možností, jak trávit volný čas. Celkové oživení místa by umožnilo občanům aktivní vyžití během celého roku. Postupně Vás budeme na těchto stránkách seznamovat s aktuálními informacemi.

PODÍLEJTE SE NA PODOBĚ CENTRÁLNÍHO PARKU

Představujeme Vám 5 studentských prací, které vznikly během workshopu v rámci předmětu Tvorba krajiny a zahrad na fakultě architektury ČVUT. Nejedná se o návrhy, které by se měly realizovat. Jejich smyslem je pomoci nám s představou o budoucí podobě řepského centrálního parku. Zapojte si i Vy a věnujte, prosím, pár chvil následujícímu dotazníku.

Odkaz k dotazníku

VÝSTAVA STUDENTSKÝCH PRACÍ

Studentské práce si můžete prohlédnout v rámci putovní výstavy, která postupně navštíví různá místa v Řepích. Zahájení výstavy následovalo po představení prací a veřejné diskusi s občany v Kulturním centru Průhon. V současné době si můžete všechny práce prohlédnout v Centru sociálně zdravotních služeb v Bendově ulici (www.cszs.cz) a to v pondělí od 7:00 do 17:30; ve středu od 7:00 do 18:30; v úterý, čtvrtek a pátek od 7:00 do 15:30 h. Studentské práce vznikly během workshopu v rámci výuky předmětu Tvorba krajiny a zahrad na fakultě architektury ČVUT pod vedením zkušené zahradní architektky Ing. Radmily Fingerové.

REPORTÁŽ PRAHA TV

PŘEDSTAVENÍ STUDENTSKÝCH PRACÍ A DISKUSE S OBČANY

5 týmů - 1 území - 5 různých pohledů

V úterý 7. března 2017 od 17 hodin proběhne v Kulturním centru Průhon, Socháňova 1220/27 představení studentských prací. Cílem setkání je seznámení se s podněty, názory a odborným pohledem zvenčí na řešené území a jejich následné doplnění představami občanů, budoucích uživatelů. Studentské práce odstartují veřejnou debatu o tom, jaký park bychom před radnicí chtěli mít. Nebudeme vybírat „nejlepší návrh“, ale především budeme mluvit. Například o tom, co se nám líbí nebo naopak nelíbí, co nám přijde zajímavé, co nám chybí, co je důležité a co naopak nepodstatné. Po skončení diskuse bude zahájena výstava studentských prací.

PRŮBĚH WORKSHOPUSTUDENTSKÝ WORKSHOP

Ve spolupráci s fakultou architektury ČVUT proběhne v týdnu od 13. února studentský workshop. Jeho cílem je získání několika různorodých pohledů na řešené území, které následně poslouží jako podklad ke společné diskusi. Studenti se zároveň naučí vytvořit ideovou studii prostoru a své názory následně obhájit před veřejností. Práce bude probíhat pod vedením zkušené zahradní architektky Ing. Radmily Fingerové. Inspiraci studentům poskytne i řada odborníků z praxe, jako například zahradní architekti z ateliéru Land05 nebo architekti Pavel Buryška a Vít Podráský. Začátkem března představí studenti své výsledné práce široké veřejnosti.

Kontaktujte nás