Pálení čarodějnic

Popis

Tradiční akci pálení čarodějnic pořádá MČ Praha 17 ve spolupráci s Kulturním centrem Průhon. Akce v neděli 30. 4. 2023 od 16:00 do 21:00 hod.

Špekáčky a limo pro děti zdarma. Pruty na opékání k dispozici na místě.

Přijďte v čarodějnické masce a utkejte se v soutěži s ostatními čaroději a čarodějkami! Ty nejlepší masky vyhlásíme a oceníme.

Na ploše:

  • Čarodějnická soutěžní stanoviště pro děti.
  • Dětská atrakce - dětský vláček.
  • Stánky s občerstvením.
  • Stánek Místní knihovny v Praze Řepích - výroba placek, malování plátěné tašky, omalovánky a spojovačky pro děti, přihlášení do knihovny, knihy k volnému odběru, prodej originálních papírových židliček k sezení a další.

Po setmění unikátní ohňová show Pa-li-tchi.

VYSTOUPENÍ HUDEBNÍCH SKUPIN:
16:15 - Je na malinách
Mladá pop-rocková kapela z Prahy, která klade důraz na vlastní tvorbu, české humorné texty a melodiku písní. Funguje již od roku 2009 a za tu dobu stihli bezmála stopadesát koncertů v Praze i po celé ČR a nahrát 5 desek. Kapela hraje ve složení: Míra Šimák – baskytara a hlavní zpěv, Hanka Vítová – klávesy a zpěv, Petr Veselý – kytara a zpěv, Honza Kravka – bicí a zpěv

17:45 - Těžký brejle
Kapela vznikla na podzim 2021, do konce roku vznikla sestava instrumentálních nástrojů hrající převzaté skladby v žánrech zejména pop a funky. V polovině roku 2022 se k nim přidala zpěvačka Anička. Aktuálně hraje kapela v sestavě: Jan John – bicí a kapelník, Štěpán Morkes – kytara, Eda Toth – baskytara, Max Šefčík – saxofon a Anna Nováková – zpěv. Většina členů má zkušenosti s hraním v jiných hudebních uskupeních, saxofonista je absolventem zdejší ZUŠ Blatiny.

19:30 - KRÁĽOVÁ
Těšit se můžete na moderní popový sound s poetickými texty a ženskými vokály. Zpěvačka a textařka Zuzana Králová se po působení v duu Kráľová & Kompas, se kterým má na kontě album „Po horách, jazerách“, nebo tanečněji pojatém projektu Šaniel & Sue, rozhodla vydat novým směrem, a to v podobě vlastní kapely KRÁĽOVÁ. Kapela, ve které kromě Zuzany působí i zpěvačka Lucia Bakaiová, kytarista Zbyšek Říha, klavesista Jakub Školný, baskytarista Lukáš Mazár a bubenice Paula Minichová, se aktuálně prezentuje s debutovým albem SNY, které vzniklo ve spolupráci se skladatelem a producentem Davidem Hlaváčem a s Lukášem Čuntou z kapely Čechomor. Žánrové zařazení alba, které kapela sama označuje jako „pop fusion“, se nedá konkrétně definovat – od pomalejších, poeticky pojatých písní, přes progresivní syntezátory až k momentům, které by se klidně daly označit za poctu osmdesátkovému discu. Tři skladby, vydané jako singly – Vem mě domů, Do brezy a titulní Sny – poslouží jako nápověda, co si pod těmito slovy může posluchač představit.

Místo konání: Venkovní plocha před úřadem MČ Praha 17, ulice Žalanského, Řepy.

Vstup zdarma.

Zdarma
Akce třetích stran
Děti
Divadlo
Kultura
Ostatní
Slavnost
Zábava
-
Louka před Radnicí
Pořadatel
Odbor kancelář starostky
Cena a informace o vstupenkách

Vstup zdarma