6. Řepské sousedské zpívání

Popis

Přijďte si poslechnout čtyři sbory na jednom podiu!

Vystoupí sbor ACANT, Sbor České televize, organický sbor Krásné zpěvačky, Řepský sousedský sbor.

Pěvecký sbor ACANT vedený uměleckou vedoucí PhDr. Terezií Minářovou Výbornou, Ph. D., je přibližně desetičlenné těleso založené v roce 2006 tehdejšími studenty dějin umění na KTF Univerzity Karlovy v Praze. Sbor se zaměřuje zejména na duchovní hudbu všech období a stylů od středověkého chorálu po afroamerické spirituály. Kromě zpěvů sakrálního charakteru obsahuje jeho repertoár řadu skladeb z oblasti populární, jazzové či lidové hudby. Sbor má kromě mnoha koncertů v Čechách za sebou i několik zahraničních turné: Dublin, Benátky, Londýn, Arenzano.

Pěvecký Sbor České televize je kulturní zájmové uskupení zaměstnanců našeho největšího veřejnoprávního média. Členy sboru z nejrůznějších profesí spojuje láska k hudbě, sborovému zpěvu a ochota se po své pracovní době scházet jednou týdně ke společnému zkoušení a muzicírování. Sbor založila v únoru 2019 Kateřina Kovářová výkonná producentka Centra realizace hudební a divadelní tvorby a Karel Jakubů - pěvec, muzikant, sólista souboru Musica Bohemica, který v současnosti sbor vede. V repertoáru sboru jsou lidové písně, filmové a televizní melodie, klasické sborové skladby, spirituály a duchovní tvorba.

Krásné zpěvačky, organický sbor. Společenství žen, které spolu chtějí zpívat. Není důležité, jak kdo z nás zpívá, zda to umí nebo neumí, nebo mu někdo řekl, že by zpívat neměl. Na čem nám všem záleží, je velmi prosté. Obohacujeme se navzájem společným laděním a nasloucháním. Ukazujeme, že zpívání přináší radost, a tu radost rádi našim divákům a posluchačům rozdáváme. V našem repertoáru najdete písně lidové z Čech i celého světa, písně duchovní i písně populární. Dirigent a sbormistr Vladimír Hájek. Klavírní doprovod Petra Pachovská.

Řepský sousedský sbor tvoří již od roku 2016 skupina amatérských nadšenců, které baví zpívat sobě i jiným. Neváhají věnovat čas nácviku písní všeho druhu – v repertoáru sboru jsou české a slovenské lidovky, koledy, spirituály a písně z Afriky, ale také skladby autorů jako jsou např. Caccini, Dvořák, Boyce, Saint- Saens, Mozart, Bach, Michna, Gorczycki, Šlitr, Ježek, Lennon+McCartney, Andersson+Ulvaeus, Mancini, Orthaus a dalších. Většinu skladeb pro čtyři hlasy aranžuje Pavel Rabas, který sbor vede od jeho prvopočátku. Od roku 2019 se sborem spolupracuje také Martin T. Boukal. Vlastní těleso sboru se v průběhu času přirozeně obměňuje, v současnosti má 25 členů.

Akce třetích stran
Koncert
Ostatní
Zábava
-
KC Průhon
Pořadatel
Kulturní centrum Průhon
Kontakt

Socháňova 1220/27
Praha 17 - Řepy
www.pruhon.cz

Cena a informace o vstupenkách

Vstupné dobrovolné.