Vítání prvňáčků

4.9.2023

První školní den tradičně vítáme prvňáčky v našich základních školách. I letos jsem mohla být přitom, když děti šly do 1. třídy v Základní škole Jana Wericha. Už je to několik let, co do 1. třídy šly mé děti a jsem ráda, že se nezměnila jedna věc, že se děti do 1. třídy těší. Tolik rozzářených dětských očí mi vždy udělá obrovskou radost. Vždy si říkám, bude je víc bavit čeština, dějepis, výtvarka nebo dokonce matematika?
Pro všechny děti to je velký životní krok. Potkají nové kamarády, ale hlavně nyní začnou získávat vzdělání. Věřím, že děti v ZŠ Jana Wericha a v ZŠ Františka Peřiny, získají ty nejlepší základy vzdělání pro svůj další život.
Velký dík za dobré fungování našich škol patří ředitelkám paní Zuzaně Martinovské a paní Jarmile Pavlišové a jejich učitelskému sboru. 
Dětem přeji, ať mají stále radost ze získávání nových vědomostí a rozhodně si nedělaly hlavu z toho, když se něco hned na poprvé nepovede. A rodičům přeji dostatek trpělivosti a aby jste měli radost z každého úspěchu vašich dětí.

Starostka MČ Praha 17 Mgr. Alena Kopejtková