Drakiáda

12.10.2019

V pořadí 11. řepská Drakiáda proběhla v sobotu 12. října odpoledne. Počasí vyšlo na jedničku s hvězdičkou!

Ještě dopoledne jsme si sice mysleli, že to s tím větrem nebude zrovna slavné, ale odpoledne začalo foukat natolik, že jsme u stánku při vyplňování diplomů měli doslova plné ruce práce, abychom vše pochytali :)

Nicméně, povedlo se! Musíme také poděkovat jednomu přítomnému tatínkovi, který se při předávání cen ujal fotoaparátu. Měli jsme v tom větru najednou "málo rukou" :)

A pokud nevíte, jak řepská Drakiáda probíhá, tak vám prozradíme, že soutěž má dvě hlavní kategorie, a to 0-9 let a 9-99 let. Dále se udělují ceny nejmladšímu účastníku každého ročníku (letos jím byl 15měsíční chlapeček) a také cena za nejoriginálnějšího draka.

Samotné hodnocení je složitý proces a každoročně se ho ujímá odborník na slovo vzatý, mnohonásobný mistr světa v leteckém modelářství a stavitel draků, pan Jiří Kalina. Jsme nesmírně rádi, že si na nás i letos udělal čas a přijel.

Takže ještě jednou děkujeme za krásnou a pohodovou atmosféru, která na louce před úřadem během Drakiády panovala, a těšíme se na další ročník!