BABÍ LÉTO 2023

23.9.2023

Louka před radnicí Městské části Praha 17 se v sobotu 23. září změnila v jedno velké jeviště, na kterém se odehrával pestrý program tradičního Babího léta. Na zábavném odpoledni promluvila starostka MČ Praha 17 Alena Kopejtková, která všechny návštěvníky pozdravila a popřála jim hodně zážitků. 

Krátce po zahájení akce na pódiu vystoupily Japonská škola, Základní umělecká škola Blatiny, Základní škola Jana Wericha nebo taneční škola B-Original. 
Akci uspořádaly Městská část Praha 17 a Kulturní centrum Průhon. Pro ty nejmenší pořadatelé připravili indiánskou stezku, indiánskou diskotéku, malování na obličej, velký zájem byl i o skákací atrakce a na programu byly hry a soutěže. Především chlapci vyhledávali jízdu na čtyřkolkách, dívky dávaly přednost výtvarným dílnám.

Na Babím létě si každý mohl najít to své, a to i hudební fanoušci. Na pódiu se během celého dne vystřídaly kapely různých žánrů, vystoupily zde skupiny Janchi, WildSticks & The Brass Band a především Kamil Střihavka & The Leaders!, na kterého se i přes chladnější počasí přišlo podívat velké množství diváků a kteří si společně s ním zpívali známé hity.

Louku lemovaly desítky stánků, kde se představily místní instituce. Prezentovala se zde Policie ČR Řepy a MP hl. m. Prahy, SDH Řepy, Letiště Václava Havla, Místní knihovna v Praze Řepích a KC Průhon, Sportovní centrum Řepy, CSZS a Klub 17, mateřské školy a školky, Společnost pro obnovu řepských tradic, Dům dětí a mládeže Praha 6, Junák – 10. středisko Bílá Hora a Domov sv. Karla Boromejského. Zpestřením byly ukázky policejní a hasičské techniky a městská policie měla pro návštěvníky připravené výjimečné ukázky, při kterých Starokladrubští koně předvedli jízdu v dýmu, ohni a prošli i hradbou s barely. 

Kromě stánků institucí nechyběly stánky s bohatým občerstvením, kde si návštěvníci mohli dopřát teplé pokrmy, sladké pochutiny a různé druhy nápojů.
Na závěr se uskutečnila ohňová show, velkou podívanou poskytla divákům skupina Pa-li-Tchi. 

Akce se dle počtu a reakcí návštěvníků vydařila. Budeme se těšit na příští rok zase v září na akci Babí léto 2024!
Foto: redakce a Martina Horová