Slovo starostky únor 2021

Vážení spoluobčané,

v letošním roce nám po dlouhé době paní zima se sněhovou nadílkou opravdu přála, a tak mi dovolte poděkovat všem pracovníkům věnujícím se úklidu komunikací, za jejich práci. Vždyť starat se o tolik kilometrů cest a chodníků není věc jednoduchá! Zároveň bych ráda upozornila, že některé chodníky a komunikace nemá ve správě městská část, ale TSK, která by měla zajišťovat jejich úklid. Jedná se o oblast sídliště Řepy I (chodníky a vozovky) a sídliště Řepy II (vozovky). Věřím však, že řepské chodníky budou i nadále uklizené, pokud byste přesto narazili na nějaký nedostatek, můžete nás o tom informovat na e-mailu cisterepy@praha17.cz.

O to větší radost měly ze sněhové nadílky jistě naše děti. Konečně na ně čekalo nějaké rozptýlení, které si v současné době, kdy nemohou být v provozu žádné kroužky a jiné volnočasové aktivity, opravdu užívaly plnými doušky. Bylo radostí sledovat, jak každý řepský kopeček ožil dětským smíchem.

Nás však v uplynulých týdnech trápily jiné starosti. I nadále se snažíme řešit špatné služby České pošty na území naší městské části. Bohužel, situace se stále nelepší, což dokládá řada vašich stížností, které evidujeme na emailové adrese stiznosti.posta@praha17.cz. Podrobné informace o dalším postupu a snaze danou situaci řešit si můžete přečíst v Řepské sedmnáctce na straně 6.

V celé naší zemi se momentálně probírá otázka očkování proti nemoci covid-19. Samozřejmě i my chceme pomoci našim seniorům se v situaci zorientovat a bez větších problémů očkování absolvovat. Na našem webu naleznete informační leták s kontakty, na něž se můžete v případě potřeby obrátit. Je také možné využít bezplatnou celostátní linku 1221.

Pandemická situace se zatím příliš nelepší, ale věřme, že další týdny již přinesou nějaké pozitivnější vyhlídky a optimističtější statistiky.

Přeji vám co nejpříjemnější prožití tohoto zimního období, dětem ještě spoustu sněhových radovánek a samozřejmě hodně zdraví!

Vaše starostka
Jitka Synková

Vytvořeno: 2.2.2021