Plánovaná červnová výluka - podrobnosti!

Logo MČ

Od 15. do 28.6. bude kvůli výměně všech kolejových oblouků na území MČ Praha 17 částečně přerušen provoz tramvajových linek do Řep, které budou v úseku Vozovna Motol (resp. Hotel Golf) - Sídliště Řepy nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Tramvajová doprava bude vyloučena v pracovní dny vždy cca mezi 9:10 - 16:05 a o víkendech po celou dobu denního provozu. Po celou dobu rekonstrukce (tj. od 15.6.-28.6.)nebude možné využívat ani přejezdy přes tramvajové těleso, které se v rekonstruovaných obloucích nachází.

Bohužel, takových je drtivá většina, takže po dobu výluky bude možné přejíždět tramvajovou trať na území naší městské části výhradně jen na přejezdu před(za) zastávkou Blatiny a v křižovatce s ul. Šímova, které se jako jediné na území MČ Praha 17 nenachází v oblouku. Z toho důvodu dojde i ke změnám v trasách pravidelných autobusových linek, což nejvíce pocítí linka 164, která tramvajovou trať kříží hned na třech různých místech. Po dobu výluky bude linka 164 využívat přejezd přes tramvajovou zastávkou Blatiny, a to ve směru na Bílou Horu hned dvakrát a před odbočením do ul. Skuteckého si zajede až ke křižovatce s ul. Šímova (jako to dělala při poslední výluce). Jízdní doba se tak prodlouží a z toho důvodu dojde ke změně jízdního řádu. Ve směru do Sobína bude linka beze změny, pouze spoje pokračující do Sobína zastaví na obratišti Sídliště Řepy dvakrát, aby umožnili cestujícím výstup ve standardní výstupní zastávce, ve které končí spoje ukončené na Sídlišti Řepy) a pak znovu ve své klasické zastávce, do které dojede po otočení se za tramvajovou zastávkou Blatiny. 

(viz mapka)

Linka 225 bude beze změny, pouze ve směru na Nádraží Veleslavín pojede přes rekostruovaný most v ul. Slánská a pak odbočí doprava do ul. Skuteckého, kde bude mít zřízenou zastávku Nevanova. Ve směru na Velkou Ohradu bude linka 225 tak jako linka 164 využívat k přejezdu tramvajového tělesa přejezd před tram. zastávkou Blatiny. 

plan trasy 164

Vytvořeno: 5.6.2019