Kauza Pietní park pro zvířata na Zličíně

Znak Městské části Praha 17

Minulý týden vyvolalo silné reakce kladné rozhodnutí Odboru životního prostředí a dopravy, konkrétně vodoprávního úřadu (státní správa). Nutno připomenout rozdíl mezi samosprávou a státní správou. Vedení městské části je samosprávou a nemá pravomoc zasahovat do výkonu státní správy.

Místostarosta Martin Marek k celé kauze uvedl: Faktem zůstává, že Praha 17 úspěšně bojovala proti záměru vybudovat Pietní park na Zličíně 6 let, do letošního července, kdy odvolací orgán magistrátu Hlavního města Prahy v desetistránkovém odůvodnění naše snažení zarazil.

MČ Praha 17 není bohužel účastníkem řízení a tím pádem nemáme právo na jakékoliv případné odvolání. MČ Zličín naopak účastníkem řízení je. Co mě udivuje, je skutečnost, že jenom od letošního února byla MČ Zličín třikrát vyzvána k vyjádření, doplnění důkazů a ani jednou tak neučinila. Tomu bohužel moc nerozumím a osobně je mi líto, že se to nechalo zajít až do současného stavu. Budeme doufat, že se na Zličíně probudí a odvolají se proti rozhodnutí alespoň teď.

Chtěl bych uklidnit všechny obyvatele nejen Řep a Zličína, protože se jedná pouze o jedno z mnoha stanovisek, která jsou potřeba k získání Územního rozhodnutí a Stavebního povolení. Řepy i nadále budou bojovat proti výstavbě Pietního parku pro zvířata na Zličíně.

Vytvořeno: 4.9.2019