Řešením dopravy pro Horní Řepy by bylo rozšíření Karlovarské

Znak Městské části Praha 17 Uspořádali jsme setkání s občany na téma Dopravní situace v horních Řepích. Celkem přišlo diskutovat se zástupci Městské části Prahy 17 asi 70 místních občanů. Hlavním tématem byla tranzitní doprava, zejména v ulici Čistovická, v ulici U Boroviček a okolních ulicích, které jsou neúměrně zatíženy dopravou hlavně v ranní špičce.

Tuto trasu využívají řidiči k objetí ucpané Karlovarské ulice. "Řešení nikdy nebude ideální. Jakákoliv dopravní úprava na jedné straně někomu pomůže a na druhé straně někomu zkomplikuje příjezd k jeho nemovitosti. Řešení, které by jednoznačně pomohlo, je rozšíření Karlovarské, aby byla dvouproudová v obou směrech. Několik jednání už proběhlo s Prahou 6. Budeme společně vyvíjet tlak na magistrát, aby začal konat, protože situace je skutečně neúnosná," řekl místostarosta Martin Marek.

S názorem na rozšíření Karlovarské souhlasili i diskutující občané. Padl také návrhy na zákaz odbočení ze Slánské směrem do horních Řep. „Dopravou v této části Řep se budeme i nadále zabývat. Inicioval jsem vznik pracovní skupiny pro obyvatele Horních Řep, s kterými budeme diskutovat různé varianty pro a proti,“ dodal Martin Marek.

Zájemci, kteří bydlí v horních Řepích a chtějí se zapojit do diskuse nad řešením dopravy, se mohou přihlásit emailem na: martin.marek@praha17_cz.

Doprava horní Řepy 1

Doprava horní Řepy 2

Tisk Export článku do PDF