MHD v Řepích čekají od září drobné změny

Zastávka Všechny změny budou platné od 1. 9. 2019.

Zásadní novinkou bude vznik nového páru zastávek na lince 164 názvem „Sportovní centrum Řepy“. Umístěny budou v ulici Na Chobotě, u nového sportovního centra.

Další změna se týká přejmenování současných zastávek linky 225 – Úřad Řepy, které se nově budou jmenovat Radnice Řepy. Důvodem je sjednocení názvů zastávek u radnic městských částí na celém území Hl. m. Prahy. Řepy byly poslední městkou částí, která neměla zastávku u své radnice pojmenovanou Radnice.

Současně dojde ke změně charakteru zastávky Za Slánskou silnicí linek 164 a 225. Od 1. 9. 2019 se stane zastávkou „na znamení“. Tento krok má zpřehlednit a sjednotit charakter zastávek na území Prahy 17. Od září budou v Řepích „stále“ zastávky Bazovského, Blatiny a Slánká. Jen pro připomenutí, zastávka na znamení neznamená, že cestující musí na vozidlo MHD mávat nebo jinak signalizovat, že chce tímto prostředkem hromadné dopravy jet. Stačí, pokud na zastávce cestující stojí a řidič zastaví. Při vystupování je potřeba stisknout tlačítko „znamení k řidiči“. Na zastávku na znamení upozorňuje v autobuse akustický hlásič.

Zastávka_2

Tisk Export článku do PDF