Konal se křest nové knihy

krest V podvečer 19. října všichni příznivci ornitologie a přírody vůbec zaplnili společenský sál v KC Průhon do posledního místečka. Konal se zde křest knihy RNDr. Jiřího Formánka, CSc. s názvem „Hnízda pěvců České republiky“, kterou vydala Academia v září 2017.

Akci pořádala Řepská zoologická skupina ve spolupráci s KC Průhon a Městskou částí Praha 17. Setkání zahájil zástupce starostky Martin Marek, a následně předal slovo moderátorovi celého večera doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc. Ten v krátkosti uvítal přítomné, představil novou knihu a poté následovaly příspěvky jednotlivých hostů.

O knize a autorovi s lehkou dávkou humoru pohovořil RNDr. Jaroslav Škopek, Ph.D. Následně navázal Prof. RNDr. Vladimír Bejček, CSc. s příspěvkem „Jak jsem se stal ornitologem“, ve kterém s nadsázkou zavzpomínal na své přírodovědecké začátky a první setkání s Jiřím Formánkem.

Seznámení s několika druhy ptáků, které hnízdí v Řepích, pak přinesli manželé Brejškovi.

Na závěr proběhl samotný křest knihy, kmotry se stali doc. RNDr. Vladimír Hanák, CSc., RNDr. Josef Smažík a starostka MČ Prahy 17 Mgr. Jitka Synková.

 

Tisk Export článku do PDF