Dočasné změny autobusových linek 180 a 164

Znak Městské části Praha 17

Od 1. 7. (od zahájení provozu) do 31. 8. (ukončení provozu) bude probíhat kompletní rekonstrukce ul. Strojírenská, během které bude také zvýšeno zabezpečení železničního přejezdu přes trať č. 122 doplněním stávajících bezpečnostních prvků o závory.
Z těchto důvodu bude v daném období vyloučena individuální i hromadná doprava z ulice Strojírenská, což se projeví na dočasném vedení autobusových linek v oblasti Prahy 17 a Zličína.

Linka 180 pojede ve směru od Dejvic resp. Motol po své stávající trase až do zastávky Slánská, pak bude odkloněna přes zastávku Bazovského a následně ulicí Na Radosti bude pokračovat až na Zličín. Zřízena bude zastávka Lidečská a zastávka Sídliště Zličín bude přesunuta do ul. Na Radosti.
Ve směru z OC Zličín bude zastávka Sídliště Zličín přesunuta do ul. Na Radosti, ve které budou dále zřízeny zastávky Na Radosti a Lidečská. Linka 180 se pak přes zastávku Bazovského vrátí do své pravidelné trasy v zastávce Slánská.

V úseku Slánská – Sídliště Řepy budou obsluhu zajišťovat tramvajové linky 9, 10 a 16.
Linka 164 bude po celou dobu výluky ve směru od Petřin zkrácena a ukončena v zastávce Sídliště Řepy.
V úseku Slánská – Za Slánskou silnicí bude linka 164 proložena s linkou 225 (tj. od 1. 7. přečíslovaná linka 142). Noční linky 952 a 957 budou ve směru od Zličína vedeny ulicí Na Radosti a ukončeny v zastávce Slánská, kde bude náhradní přestup na noční tramvajové linky 98, 99.

Martin Marek,
zástupce starostky

Vytvořeno: 16.6.2017