Zprávy z radnice

Pneumatiky na sběrných dvorech můžete odevzdat ZDARMA

Hlavní město Praha navázalo spolupráci se společností GREEN Logistics CZ s.r.o., na jejímž základě tato společnost v souladu s pověřením uděleným od výrobců pneumatik nově provozuje v rámci sběrných dvorů na území hlavního města Prahy veřejná místa zpětného odběru odpadních pneumatik. Zatímco dosud bylo odevzdávání odpadních pneumatik ve sběrných dvorech HMP zpoplatněno, nově zde mohou občané a další koneční uživatelé odevzdávat odpadní pneumatiky ke zpětnému odběru zcela zdarma.

Vytvořeno: 27.9.2023

Komplexní úklid komunikací 2023

Vážení obyvatelé a návštěvníci městské části Praha 17, stejně jako v předchozích letech zajišťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy a. s., komplexní úklid komunikací, který bude probíhat průběžně 6. října - 20. října 2023.

Prosíme všechny obyvatele a návštěvníky městské části, aby sledovali dopravní značení a v době úklidových prací zajistili přeparkování svých vozidel.

Vytvořeno: 27.9.2023

Odborný/á referent/ka územního rozvoje a investic

Městská část Praha 17 vyhlašuje dne dne 19. září 2023 výběrové řízení na obsazení pracovního místa odborný/á referent/ka odboru územního rozvoje a investic.

Sjednaný druh práce:

Vytvořeno: 20.9.2023

Změny v možnostech odkládání odpadů v Praze

Na území hlavního města existují dva základní typy stanovišť: venkovní - volně přístupné všem občanům a domovní – umístěné v domovním vybavení, na dvorcích apod.

Vytvořeno: 19.9.2023

Sociální pracovník/ce – rodinné vztahy

Městská část Praha 17 vyhlašuje dne 13. září 2023 výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník/pracovnice – rodinné vztahy odd. sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí.

Sjednaný druh práce:

Vytvořeno: 12.9.2023

Referent/referentka odboru výstavby

Městská část Praha 17 vyhlašuje dne 13. září2023 výběrové řízení na obsazení pracovního místa referent/referentka odboru výstavby.

Vytvořeno: 12.9.2023

Program Aktivní město 2023 spuštěn

Nový ročník programu Aktivní město Praha 17 byl spuštěn. Stejně jako v minulém školním roce, i nyní umožní MČ Praha 17 rodičům dětí čerpat příspěvky na sportovní a volnočasovou činnost v rámci projektu Aktivní město. „Jeho prostřednictvím finančně podpoříme aktivní trávení volného času a tolik důležité mimoškolní aktivity řepských dětí: školáků, středoškoláků i těch úplně nejmenších. Kromě pohybu dětí a jejich dalších zájmových aktivit zjednodušíme jejich rodičům přístup k financím, které jsme na tuto oblast vyčlenili,“ uvedl místostarosta Miroslav Šoukal.

Vytvořeno: 6.9.2023

Změna umístnění dočasné zastávky linky 164

Kvůli prasklému vodovodnímu řadu v Čistovické ulici se mění dočasná zastávka linky 164. Na situačním obrázku je červeně označena výstupní zastávka (naproti veterinární klinice) a modře označena nástupní zastávka v ulici Na Bělohorské pláni. Na fotografiích je v nástupní zastávce autobus. U výstupní zastávky na fotce je jen označník bez autobusu.

Vytvořeno: 28.8.2023

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 24. srpna 2023 od 10:37 hodin do soboty 26. srpna 2023 do 0:00 hodin na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Za místo zvýšeného nebezpečí vzniku požáru se podle Nařízení, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, považuje:

Vytvořeno: 24.8.2023

Vytvoř si svoji vlastní tašku s řepskou knihovnou

Pořiďte si tašku řepské knihovny a vytvořte si originální plátěnou tašku.
Praktická plátěná taška, kterou můžete vzít na plovárnu, na výlet či na nákup. Vyzdobit si ji můžete podle sebe, nebo nechat čistou pouze s logem knihovny. V knihovně vám rádi zapůjčí fixy na textil a můžete si tašku na místě pomalovat dle svého přání.
Tašku můžete zakoupit za 50 Kč.

Odkaz na akci na Facebook

 

Vytvořeno: 26.7.2023

Informace pro občany - praskající vodovodní potrubí.

Správcem vodovodního řadu, tedy trubek, které nás zásobují vodou, je Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Společnost PVS je ze 100 % vlastněná hlavním městem Praha a jako správce je odpovědná za udržování vodovodní sítě a kanalizační soustavy v provozuschopném stavu a za její obnovu a rozvoj. MČ Praha 17 nefinancuje ani nezajišťuje opravy vodovodního řadu.

Starostka Alena Kopejtková starostka proto vyzvala PVS k jednání a řešení častých poruch vodovodního řadu v Řepích.

Vytvořeno: 12.6.2023

Zpoždění distribuce květnové Řepské sedmnáctky

Z důvodu technických problémů v tiskárně začne distribuce květnového čísla Řepské sedmnáctky až 2. května 2023.

Za komplikace se omlouváme.

Aktuální číslo Řepské sedmnáctky najdete již nyní v elektronické podobě na webu nebo v mobilní aplikaci Řepy v mobilu.

A jaká témata mimo jiné najdete v novém čísle?

Vytvořeno: 28.4.2023

Informace o podání daňového přiznání elektronicky v souvislosti se zřízením datové schránky ze zákona v roce 2023

Povinnost podat daňové přiznání elektronicky v souvislosti se zřízením datové schránky ze zákona v roce 2023

Od 1. 1. 2023 došlo k významnému rozšíření okruhu osob, kterým byla ze zákona zřízena datová schránka. Tento krok má zásadní dopady v oblasti doručování ze strany orgánů veřejné moci této skupině osob.

V některých případech může být se zpřístupněním datové schránky spojena také povinnost příslušné osoby podat formulářové podání, tedy typicky daňové přiznání, výhradně elektronicky.

Vytvořeno: 23.3.2023

Příspěvek na úsporu energií

Sociální nadační fond Hlavního města Prahy poskytuje jednorázový příspěvek na úsporu energií ve výši 3 000 Kč.
Cílem tohoto příspěvku je umožnit domácnostem s nejnižšími příjmy překlenout současnou energetickou krizi, například pomocí drobných úprav v domácnosti, které jim umožní snížit náklady na energie.

Pro podání žádosti jsou nezbytné tyto údaje:

Vytvořeno: 7.3.2023

Adapterra Awards – adaptace na změnu klimatu

Hlavní město Praha se zapojilo do celostátní soutěže Adapterra Awards, která oceňuje již realizované adaptační projekty v krajině, obcích i na budovách, které pomáhají se vypořádat se suchem, přehříváním, přívalovými srážkami, erozí půdy a dalšími problémy spojenými se změnou klimatu.

Vytvořeno: 14.2.2023

Zálohy OSVČ pro rok 2023

Zálohy na platby pojistného zdravotní pojišťovně pro rok 2023 činí 2.722,- Kč.
Zálohy na platby pojistného OSVČ pro rok 2023 činí 2.944,- Kč.
Zálohy na paušální daň pro rok 2023 činí 6.208,- Kč.

Vytvořeno: 3.1.2023

Podvodné SMS neadresované od IKEM!

IKEM upozorňuje, že je zneužíváno jeho dobré jméno při rozesílání podvodných SMS s následujícím textem:

 "DULEZITE UPOZORNENI! Centrum Prevence Zdravi IKEM pro hlavni mesto PRAHU-Dostavte se v ramci mezinarodniho mesice zdravi na PREVENTIVNI mereni ke kompletni analyze slozeni vaseho tela s interpretaci vysledku a nasledneho doporuceni reseni v hodnote 1000 Kc ZDARMA.Pro velkou obsazenost Vas bude pro nejblizsi volny termin kontaktovat v nasledujicich dnech nase asistentka. Plati pro osoby nad 50 let veku.Tesime se na Vasi navstevu."

Vytvořeno: 6.12.2022

Senátní volby

Občané Prahy 6 – Řep v těchto volbách volili senátora. Z osmi kandidátů ve volebním obvodu č. 25 uspěl Jiří Růžička (navržený stranou TOP 09, podporovaný stranami KDU-ČSL, ODS a STAN). S 50,28 % hlasy získal senátorský mandát v prvním kole. Z tohoto důvodu se na území naší městské části nebude konat 2. kolo senátních voleb.

Vytvořeno: 26.9.2022

Praha 17 je Obec přátelská seniorům

Městská část Praha 17 zvítězila se svým projektem v soutěži Ministerstva práce a sociální věcí (MPSV) a může se pyšnit titulem Obec přátelská seniorům 2022. V této soutěži naše městská část zvítězila již podruhé.

Výrazný úspěch zaznamenala naše městská část v podpoře aktivit pro seniory. V soutěži MPSV Obec přátelská seniorům se projekt naší městské části, v kategorii 12.001 – 25.000 obyvatel, umístil na 1. místě. Stalo se tak již podruhé. Poprvé v této soutěži MČ uspěla v roce 2017.

Vytvořeno: 2.9.2022

Od dnešního dne je možné žádat o příspěvky na aktivity dětí

Městská část Praha 17 začala prostřednictvím projektu Aktivní město finančně podporovat aktivní trávení volného času řepských dětí a mládeže. „V novém školním roce zahájila naše městská část program Aktivní město. Jeho prostřednictvím finančně podporujeme trávení volného času a tolik důležité mimoškolní činnosti řepských dětí: školáků, středoškoláků i těch úplně nejmenších. Kromě podpory pohybu dětí a jejich dalších zájmových kroužků, jsme zjednodušili rodičům přístup k financím, které jsme na tuto oblast vyčlenili.

Vytvořeno: 26.8.2022

Rekonstrukce Žalanského

O letních prázdninách skončila několika měsíční rekonstrukce Žalanského ulice v úseku Slánská - Hofbauerova. Na opravu komunikace v majetku magistrátu jsme čekali několik dlouhých let. Došlo ke kompletnímu odstranění povrchu i podkladové vrstvy. Pro zvýšení bezpečnosti byl rozšířen chodník vpravo ve směru od Slánské ulice a zcela nově byl vybudován chodník vlevo ze směru od Slánské. Autobusová zastávka směrem od Hofbauerovy ulice byla posunuta níže před radnici. Počet parkovacích míst u chodníku před úřadem se zvýšil. Nyní je zde 11 standardních parkovacích míst a 1 místo pro invalidu.

Vytvořeno: 25.8.2022

Novela zákona o silniční dopravě

Dne 1. 8. 2022 nabyl účinnosti zákon č. 217/2022 Sb., kterým se mění zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony (mimo jiné zákon č. 455/1991 Sb., živnostenský zákon).

V příloze č. 3 „Koncesované živnosti“ živnostenského zákona dochází ke změně názvu předmětu podnikání, který nově zní:

„Silniční motorová doprava

Vytvořeno: 1.8.2022