Informace k rekonstrukci pošty

Obchodní centrum Shoping point Řepy, neboli OVUS, se kvůli plánované rekonstrukci celé budovy uzavře k 1. 1. 2020. Z tohoto důvodu musí být uzavřena i pobočka České pošty Praha 618. Dle harmonogramu stavby je znovuotevření pobočky plánováno na říjen 2020.

Interiér pošty v ŘepíchInteriér pošty v Řepích

Radnice nabízela České poště jako náhradní řešení pro vybudování dočasné pobočky nebytové prostory v Jiránkově ulici, které jsou ve vlastnictví Městské části. Prostory podle sdělení pošty ale nevyhovují svojí plochou pro provoz pobočky pošty a současně nemají bezbariérový přístup včetně rampy pro nakládku a vykládku poštovních vozidel.
K částečnému využití prostoru v Jiránkově ulici 1138 dojde, a to umístěním pracoviště doručovatelů. Ti tak zůstanou na dosah našim občanům. Dále zde bude zřízeno infocentrum pro obyvatele Řep, obsazené pracovníkem pošty. To bude sloužit pro získání informací kde a jak řešit otázky a potřeby spojené s využíváním poštovních služeb po dobu rekonstrukce pobočky Praha 618. Ke každému zákazníkovi se bude přistupovat maximálně individuálně. Řešit se zde mohou například možnosti dosílky, změny ukládací pošty apod. Infocentrum nemůže sloužit pro podání zásilek, nicméně speciálně pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P je schopno zprostředkovat příjem zapsaných zásilek pro občany. To po předložení příslušného průkazu ZTP, či ZTP/P.
Česká pošta se rozhodla jako jedinou možnou a nejschůdnější variantu přesunout veškeré služby z řepské pošty na poštu Praha 515 ve Stodůlkách v ulici Hábova 3. Sem též přesune veškerou personální kapacitu naší pošty a zároveň rozšíří pobočku ve Stodůlkách o další přepážky. V Řepích bude současně v ulici Jiránkova zřízeno ve stejných prostorách, jako bude dodejna, již zmíněné informační pracoviště s pravidelnou otevírací dobou.

Pobočka pošty Praha 515 je z Řep dostupná nejrychleji autobusem linka 225. Příjezd je bezbariérový, stejně jako odjezd – přístup k odjezdu směr Řepy viz mapka (vzdálenost 213 metrů).

Cesta automobilem od řepské pošty k poště ve StodůlkáchCesta automobilem od řepské pošty k poště ve Stodůlkách

Cesta od řepské pošty k poště ve Stodůlkách autobusem 225Cesta od řepské pošty k poště ve Stodůlkách autobusem 225

Parkoviště u pošty tvoří prakticky jeden záliv. Celkem je prostor vymezen pro přibližně 12 vozidel. Část je vyhrazena na tzv. parkovací hodiny s maximální dobou stání 2 hodiny. K tomu je ještě potřeba uvést, že pošta je hned vedle jak stanice metra, tak stanice autobusu. Řešeno bezbariérově.

Radnice se spolu s Českou poštou snaží vzniklou situaci usnadnit invalidním osobám a seniorům. Centrum sociálně zdravotních služeb (CSZS) bude prostřednictvím Moniky Čermákové pomáhat svým klientům s řešením komplikací vzniklých dočasným přestěhováním pošty. Zaměstnanci České pošty již nyní zahájili oslovení příjemců důchodů, kteří mají nastavenu službu odnosu pošty k domluvě o individuálním řešení obsluhy od ledna 2020. CSZS dále ve spolupráci s Českou poštou plánuje na podzim pro seniory komentovanou prohlídku pošty Stodůlky.

Městská část ve spolupráci s Českou poštou dále plánuje na podzim 2019 masivní informační kampaň – letáky do schránek všech obyvatel Řep, zveřejňování informaci na webu a Facebooku Prahy 17, plakáty na veřejných místech, poště, informování v rámci pečovatelské služby.

Vstup do pošty ve StodůlkáchVstup do pošty ve Stodůlkách

Bližší informace vám přineseme již v zářijovém čísle Řepské 17.

Vytvořeno: 31.7.2019