V Praze 17 máme nově pojmenovanou ulici "Peřinova"

DSC_1830 V pátek 29. června v 9 hodin ráno proběhlo v Praze 17 - Řepích slavnostní udělení názvu ulice „Peřinova“. Akce se konala před budovou Základní školy genpor. Fr. Peřiny v Socháňově ulici, přejmenováno bylo slepé rameno současné ulice Socháňova.

Tímto novým pojmenováním chce Městská část Praha 17 vzdát hold jednomu z našich nejúspěšnějších a nejstatečnějších letců II. světové války.

„Jsme hrdi na to, že se generál František Peřina po návratu z emigrace rozhodl se svou manželkou Annou prožít závěr svého života právě v naší městské části. Řada řepských obyvatel tak měla možnost setkat se s tímto vlastencem osobně a poznat ho jako člověka velkého a skromného zároveň.

Myslím, že je naší povinností postarat se o to, abychom na jeho hrdinství nikdy nezapomněli. Věřím, že právě nové jméno této ulice bude společně s názvem základní školy genpor. Fr. Peřiny trvalou a důstojnou vzpomínkou na tohoto výjimečného muže,“ řekla starostka Mgr. Jitka Synková ve svém projevu.

 

Celá akce proběhla za účasti významných hostů. Svými projevy vyjádřili úctu genpor. Fr. Peřinovi major Denis Dúbravčík, zástupce velitele 212. letky generála Peřiny z 21. základny taktického letectva Čáslav a kaplan 21. základny taktického letectva Čáslav Marek Maxim Švancar.

Moderátorka celé akce, ředitelka ZŠ genpor. Fr. Peřiny Mgr. Jarmila Pavlišová, také přivítala kapitánku Marii Charvátovou z Československé obce legionářské a starostku rodné obce Fr. Peřiny Morkůvky Brigitu Petrášovou.

Po slavnostním odhalení nového názvu ulice byly položeny věnce k pomníku připomínajícího „generála nebe“ před školou.

Na závěr celé slavnostní akce zazpívaly děti z muzikálového kroužku, který při základní škole pod vedením učitele Miroslava Maxanta působí.

Tisk Export článku do PDF