Prahou lítali elitní jezdci Evropy

DSC_1271 Je dobojováno, trofeje rozdány, vše uklizeno a začíná se trénovat na další závody, ale není tomu ani týden co se na bikrosové dráze BikrosClubu Řepy předvedli nejlepší jezdci z celé Evropy a doslova si létali pro cenné body do UEC Evropském poháru v BMX.

                V neděli dráhu zaplavilo slunce a byla vidět uvolněná atmosféra. I když byly všichni jezdci unaveni z předchozího závodního dne, v depu vrcholili přípravy na dnešní závod. Na trati se znovu představili všechny kategorie od těch nejmladší, přes ty nejstarší a na závěr dne přivedli diváky do varu Elitní jezdci, kteří lítají přes 4 metry vysoko. „Je skoro až neuvěřitelné vidět 6leté kluky a holky, kteří se nebojí jet na lokty a dát do každé jízdy srdíčko! Roste nám tu nová generace elitních jezdců, což mě, jako bývalého závodníka a současného trenéra moc těší“ pronesl Jan Kučera po průjezdu jeho nejmladších svěřenců cílem.

„Oba závodní dny předváděli jezdci skvělé výkony a za to jim patří obrovský obdiv, z mého pohledu se celý závodní víkend vydařil, a i když se naši závodníkům nevedlo tak jak si představovali, tak neztráceli pozitivní energii a jeli vždy naplno. Pro nás jako pořadatele to bylo poprvé kdy jsme organizovali takto významný závod, a i když v sobotu sluníčko moc vykukovat nechtělo tak trať byla obsypána diváky, kteří fandili o sto šest, a to nás ohromně těšilo. Ani jsme nedoufali že neděle může být ještě lepší, byla! Nějaké chybičky se najdou vždy, ale důležité je se z nich poučit a příště již je neudělat. V sobotu byly delší prodlevy mezi jízdami, jelikož komisařům přestala fungovat cílová brána, ale na neděli jsme vše udělali pro to, aby se to již nestalo a jeli jsme tak jak jsme měli. Samozřejmě bychom nedokázali celý tento víkend uspořádat bez všech organizátorů a členů kluby kteří poslední měsíc odváděli perfektní práci. Tímto nechci poděkovat jen závodníkům, kteří odváděli výkony na dráze, ale i všem těm kteří se schovávali v zákulisí, hlídali trať nebo pouštěli jezdce ze seřadiště! Díky!“ zhodnotil uplynulý závodní víkend šéf BikrosClub Řepy Lukáš Tamme.

Tisk Export článku do PDF