Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Sportovní centrum Řepy

Loogo MČ Vážení spoluobčané, jak již jistě víte, datum otevření Sportovního centra Řepy (dále jen „SC Řepy“) není v tuto chvíli jednoznačně stanoveno. Není jakýchkoliv pochyb o tom, že Vy, občané, máte právo na informace ohledně důvodů, které tuto situaci zapříčinily a jistě se také ptáte, proč jsme Vás neinformovali dříve. Je skutečností, že jsme se až do této chvíle pokoušeli se zhotovitelem SC Řepy smírnou cestou vyjednávat o umožnění vstupu veřejnosti do SC Řepy. Vztahy byly natolik křehké a napjaté, že by zveřejnění níže uvedených informací pravděpodobně znamenalo konec nadějí na smírné řešení, nicméně plně chápeme i Vaše rozhořčení.

 

Svatomartinský průvod a ohňostroj

DSC_1396 Sv. Martin přijede do Řep opět 11. listopadu! Již tradiční akce proběhne v Městské části Praha 17 v pondělí 11. listopadu 2019 od 17 hodin.

 

Nadační fond Zdeňky Žádníkové opět pomáhal v FN Motole

DSC_3748 Díky Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové a výtvarníkovi Liboru Škrlíkovi se opět podařilo zútulnit další část dětské kliniky v Nemocnici v Motole.

 

MŠ Socháňova získala od Lidlu 105 750 korun

lidl Mateřská škola Socháňova v Praze Řepích obdržela vítaný dárek. Díky nákupům během prvního dne otevření nové prodejny v této pražské městské části v ulici Makovského, kterou najdou zákazníci ve stávající zástavbě a v blízkosti tramvajové a autobusové zastávky Blatiny , získala od společnosti Lidl  105 750 korun. Za tuto částku pořídí interaktivní pomůcky. 

 

MHD v Řepích čekají od září drobné změny

Zastávka Všechny změny budou platné od 1. 9. 2019.

 

Poškozené stromy v Řepích

Poškozený strom Zeleň a životní prostředí je pro naši městskou důležitým tématem. Nereagujeme pouze na aktuální diskuse o změnách klimatu. Realizovali jsme úpravu sečení travnatých ploch, plánujeme vysazování nových stromů, rozšíříme pravidelnou zálivku zeleně.

 

Jaký byl letošní zápis do mateřských škol?

Mateřské školy Pro školní rok 2019 / 2020 bylo v Řepích k zápisu do mateřských škol podáno 297 přihlášek. Je to výrazně nižší číslo oproti loňskému roku, kdy bylo podáno 352 přihlášek. Zafungovala tak naše osvěta a apel na rodiče, aby nepodávali přihlášky do více mateřských škol najednou. Díky nezdvojeným přihláškám rodiče vědí, že od září mají pro své děti jisté místo v mateřské škole a nedošlo ke zbytečné blokaci místa. Touto cestou chceme zároveň těmto rodičům poděkovat.

 

Řešením dopravy pro Horní Řepy by bylo rozšíření Karlovarské

Znak Městské části Praha 17 Uspořádali jsme setkání s občany na téma Dopravní situace v horních Řepích. Celkem přišlo diskutovat se zástupci Městské části Prahy 17 asi 70 místních občanů. Hlavním tématem byla tranzitní doprava, zejména v ulici Čistovická, v ulici U Boroviček a okolních ulicích, které jsou neúměrně zatíženy dopravou hlavně v ranní špičce.

 

V Praze Řepích otevře Lidl už 33. prodejnu v hlavním městě

V pondělí 17. června otevře Lidl v Praze Řepích v ulici Makovského novou prodejnu. Tím navýší počet svých prodejen v hlavním městě na 33. Zákazníci ji najdou ve stávající zástavbě v blízkosti tramvajové a autobusové zastávky Blatiny a vybavena bude prvky nového konceptu. Na nakupující a zaměstnance tak čeká řada novinek a také speciální akce. Z nákupů uskutečněných v tento den navíc společnost Lidl podpoří místní mateřskou školu.

 

První setkání řepských rodáků

DSC_0244 První setkání řepských rodáků se uskutečnilo v pátek 31. května v řepské Sokolovně. Do posledního místa zaplněný sál se doslova rozezněl smíchem a nadšením. Stoly pokryly fotografie. Myšlenka uspořádat toto setkání nenadchla jen starousedlíky, kteří měli možnost se opět potkat a v klidu si popovídat. Na své rodiště se přijeli podívat i lidé žijící v současné době v zahraničí, kteří zde zavzpomínali na své dětství a mládí.

 

Praha 17 se opět připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Stejně jako v letech minulých, tak i letos, zavlají na budově řepské radnice barvy Tibetu. Tibetská vlajka na budově radnice bude vyvěšena dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.  

 

MČ Praha 17 zapojuje občany do tvorby nových webových stránek úřadu

web Městská část Praha 17 se rozhodla zapojit občany do přípravy nové podoby webových stránek úřadu. V průběhu měsíce února mají všichni občané možnost vyplnit elektronický dotazník, který naleznou na www.repy.cz/novy-web . Dotazníky budou po skončení sběru dat vyhodnoceny a na základě získaných informací a podnětů budou zpracovány návrhy na nové funkce webových stránek. Ty budou následně představeny občanům na jarním workshopu a diskusi s pracovní skupinou, kde bude i možnost si některé z nich přímo vyzkoušet a otestovat.

 

Rozpočet MČ byl schválen

Znak Městské části Praha 17 Městská část Praha 17 na svém posledním zasedání zastupitelstva dne 23. ledna 2019, které se konalo v řepském Kulturním centru Průhon, schválila rozpočet pro letošní rok. Je zřejmé, že pečlivá příprava a spolupráce přinesla své výsledky. Nově je možné zhlédnout i záznam ze zasedání, který je umístěn na www.repy.cz v sekci Volené orgány / Zastupitelstvo / videoarchiv.

 

Zažít Řepy Adventní

DSC_0412 V sobotu 8. prosince je pro vás připraven sousedský festival "Zažít Řepy Adventní", který volně navazuje na festival "Zažít Řepy Jinak". V prostoru kolem KC Průhon naleznete spoustu stánků od sousedů a sousedek, budete moci si prohlédnout i nakoupit velké množství doma vyrobených věcí.

 

Mikulášské radovánky potěší malé i velké

DSC_0768 Mikuláš, čert i anděl nebudou ani letos chybět v Řepích. Oblíbená trojice potěší již tradičně všechny naše malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele. Setkat se s touto tajemnou trojicí můžeme hned třikrát.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF