Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Strategický plán rozvoje Městské části Praha 17

Logo_OPZ_barevn___1.jpg První veřejné projednání týkající se realizace Strategického plánu rozvoje naší městské části proběhne 20. 6. 2017, od 18.30 hod. v  KC Průhon. Budou zde představeny dosavadní analytické výstupy.

 

Moveweek - Řepy v pohybu

DSC_0224 1. června nepatřil v Řepích jen dětem a jejich svátku, ale na letošní rok připadl tento den i sportu a jeho tradičním i netradičním disciplínám. Na hřišti u ZŠ genpor. Fr. Peřiny v Socháňově ulici proběhla akce s názvem Řepy v pohybu, která je součástí evropské kampaně "100 milionů Evropanů v pohybu". Všichni příchozí, bez ohledu na věk, si mohli vyzkoušet třeba kin-ball, mölkky, wbb ball, woodball, lukostřelbu, panda lanč, trikke, chůzi na chůdách a mnohé další. Akci pořádá TJ Sokol Řepy ve spolupráci s ČASPV, městskou částí a školami. V letošním roce se v Řepích konal již její 5. ročník.

 

Prahou lítali elitní jezdci Evropy

DSC_1271 Je dobojováno, trofeje rozdány, vše uklizeno a začíná se trénovat na další závody, ale není tomu ani týden co se na bikrosové dráze BikrosClubu Řepy předvedli nejlepší jezdci z celé Evropy a doslova si létali pro cenné body do UEC Evropském poháru v BMX.

 

Slavata Triatlon Tour 2017

DSC_0460 Také v letošním roce se malí i větší závodníci mohou zúčastnit tohoto ukátního závodu, který dává možnosti účasti opravdu každému zájemci. První ročník tohoto projektu se uskutečnil v roce 2010. Cílem je propojit svět dětí z dětských domovů s dětmi z běžných rodin. V roce 2012 získal ocenění jako nejlepší charitativní projekt roku. Smyslem akce je vést děti ke sportu a ukázat jim, že i přes nepříznivé podmínky stojí za to bojovat za své sny.

 

Uctili jsme památku padlých

vence Památku padlých uctili představitelé naší městské části položením venců na pietních místech v Řepích. Starostka Mgr. Jitka Synková, místostarostové Martin Marek, Jiří Masopust a Jaroslav Hájek a tajemník úřadu Ing. Lubomír Němějc tak připomněli 72. výročí ukončení druhé světové války.

 

Opět proběhlo Pálení čarodějnic

DSC_0303 Tak jako každoročně patřil 30. duben pálení čarodějnic. Čarodějné veselí se konalo již tradičně na louce před budovou radnice, moderátorkou byla Kristýna Pixová.

 

Představení okruhu druhého kola STRABAG Českého poháru horských kol v olympijském XCO v Praze - Řepích

DSC_0001 Přestože počasí bikové lokalitě v pražských Řepích tradičně moc nepřeje, je náročný okruh připraven pro druhé kolo STRABAG Českého poháru horských kol. Na programu nebude pouze nedělní olympijské XCO, ale také sobotní Český pohár MINIME pro všechny dětské kategorie a odpolední, divácky atraktivní sprint Eliminátor XC.

 

Společenský večer Prahy 17

17814287_1866524440232196_959863031434135645_o V pořadí již čtvrtý benefiční Společenský večer Prahy 17 se uskutečnil v pátek 7. 4. 2017. Výtěžek z celého večera opět putoval Nadaci Zdeňky Žádníkové Volencové (nfzz.cz), která převzala symbolický šek v hodnotě 25 000 Kč. Večerem provázel Zdeněk Podhůrský a program byl opět nesmírně pestrý. Kromě již tradičního benefičního party casina, degustace vín, tomboly nebo ochutnávky premiových rumů byly na programu i Irské tance nebo zážitková fota z Fotonautu, která se evidentně stala velkým zpestřením večera. Pomyslnou třešničkou na dortu se stal křest CD Pavlíny Senić.

 

Předání plaket J. A. Komenského

DSC_0403 Ve čtvrtek 31. března 2017 se v Kulturním domě na Bílé Hoře uskutečnilo slavnostní předání Plaket Jana Amose Komenského nejlepším pedagogům řepských základních, mateřských i uměleckých škol.

 

Městská část Praha 17 se také v letošním roce zapojí do akce „Noc s Andersenem“

Znak Městské části Praha 17 Již 17. ročník letos oslaví populární akce „Noc s Andersenem“. Cílem tohoto projektu je zábavnou formou přivést děti ke čtení a zvýšit jejich zájem o literaturu. Stejně jako v letech minulých, tak i letos, se do tohoto projektu zapojí i řepské školy.

 

Zahájení výstavby víceúčelového sportovního centra Na Chobotě

Znak Městské části Praha 17 Městská část Praha 17 a společnost „GEOSAN GROUP + PKS stavby - Centrum Na Chobotě“ zahájí stavební práce na výstavbě víceúčelového sportovního centra . Slavnostní zahájení výstavby s poklepáním základního kamene se uskuteční 22. března 2017 ve 12 hodin, ul. Na Chobotě, Praha 6 – Řepy.

 

Řepy důkladně prověřily kvalitu zimní přípravy bikerů!

DSC_0001 Řepy důkladně prověřily kvalitu zimní přípravy bikerů! Stovky bikerů se zúčastnili úvodního podniku Pražského MTB poháru 2017 v Praze 17, Řepích. A pokud někteří hledali odpověď na otázku, jak efektivní byla jejich zimní příprava, dostali odpověď více než jednoznačnou. Extrémní počasí, které již tradičně provází závody v Řepích ani tentokrát nezklamalo a náročnou trať ještě více ztížilo vodou a bahnem. Závodníci, kteří se v minulém týdnu v Řepích připravovali a trénovali, tak získali v krátkém časovém úseku nevšední zkušenost všech rozmarů krásného řepského okruhu, od prašného až po kluzké bahno, které spíše připomínalo jízdu po ledu.  

 

Slavnostní udílení cen Národní rady osob se zdravotním postižením – MOSTY 2016

DSC_0191 Dne 16. března 2017 proběhl v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové již 14. ročník slavnostního udílení výročních cen Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky MOSTY 2016. Smyslem této ceny je ocenit akt, projekt či osobnost, jež významným způsobem zlepšují postavení osob se zdravotním postižením v ČR. Patronkou ceny je Livie Klausová a záštitu nad touto akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink. Moderátorem akce byl Aleš Cibulka a v kulturním programu vystoupili zpěváci Laďa Kerndl, Radek Žalud a klavírista Petr Bazala a skupina Lokálka.

 

Pražský MTB pohár 2017 odstartuje v Řepích tuzemskou sezónu olympijského XCO!

Cyklokros Úvodní závod Pražského MTB poháru, seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, odstartuje svou už pátou sezónu v Řepích. Okruh v nádherné lokalitě lesoparku Prahy 17 je díky celoroční údržbě realizované týmem SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized, ve výborném stavu a v neděli 19. března zde bude zahájena závodní tuzemská sezóna XCO horských kol. Řepy se díky sportovní aktivitě staly vyhledávanou cyklistickou lokalitou, kde denně trénují, zdokonalují své schopnosti nebo si jen tak užívají krásnou přírodu a nevšední pohled na Prahu desítky bikerů.

 

Praha 17 se také letos připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Na budově řepské radnice i v letošním roce zavlají barvy Tibetu. Tibetská vlajka bude vyvěšena již tradičně dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem akce je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF