Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Letem světem aneb na obranu jídla

DSC_2040 Ve čtvrtek 12. dubna měli všichni zájemci možnost zhlédnout film „Na obranu jídla“, oceněného velkou cenou Life Science Film Festivalu 2015.

 

Soutěž o nejlepšího pečovatele má své vítěze

DSC_2249 Dne 19. dubna se v řepském KD Bílá Hora konalo slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže o nejlepšího pečovatele. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, a to Sociální pracovník a Pracovník v sociálních službách.

 

Kulhavý a Štěpánová obhájili výhry v Řepích

DSC_2424 Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z olympijských her v Riu Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) a Karla Štěpánová (N1 BMC Team) kralovali stejně jako před rokem prvnímu dílu Strabag Cupu v olympijském cross country, který se jel na 3,9 kilometrů dlouhém okruhu v Praze-Řepích. Za krásného letního počasí bylo množství diváků svědky zajímavých a dramatických závodů.

 

V Řepích startuje STRABAG Český pohár horských kol 2018 v olympijském cross country!

Kolo Praha 17 – Řepy budou o víkendu 21. a 22. dubna 2018 dějištěm úvodního závodu horských kol v olympijském cross country. Pohled do stále se plnící startovní listiny slibuje napínavé souboje ve všech vypsaných kategoriích, na startu se sejde nejenom kompletní česká špička v čele s olympijským vítězem z Londýna a stříbrným medailistou olympiády v Riu, Jaroslavem Kulhavým, ale také početná a silná konkurence ze zahraničí. STRABAG Český pohár horských kol se v letošním roce pojede v novém modelu. „V letošním roce jsme upravili časový program závodů Českého poháru horských kol tak, aby odpovídal současnému světovému trendu,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky a zakladatel Českého poháru horských kol, ing. Petr Marek a dodává, vypustili jsme závod XC Eliminátor a věnovali celý sobotní program samostatným závodům dětských kategorií, které se pojedou pod názvem nového partnera, HALLO Bank MINIME Český pohár horských kol v olympijském cross country. V neděli uvidíme postupně všechny mládežnické a dospělé kategorie, které zakončí závod kategorie Elite mužů.“  

 

V noci do Prahy pouze s tiššími letadly

Logo Letiště Praha Letiště Praha zavedlo významné změny v hlukových poplatcích s cílem přísněji regulovat noční provoz a motivovat dopravce k nasazování tišších letadel.

 

Divadelní představení ke Dni učitelů

DSC_1868 28. březen je v České republice spojen s učiteli. Městská část Praha 17 se k oslavám tohoto svátku jako každý rok přidala a řepským učitelům dala dárek v podobě divadelního představení o životě Coco Chanel, které se konalo v řepské Sokolovně o den dříve, tedy 27. března v podvečer. 

 

Bikeři v Řepích pojedou po Stěně!

Cyklokros Úvodní závod STRABAG Českého poháru horských kol 2018 se uskuteční 21. a 22. dubna 2018 v Řepích. Pořadatelský tým klubu SK Cyklistů Praha - Nutrend Specialized Racing hlásí již nyní kompletně připravený závodní okruh. V Řepích se pojede nejvyšší česká soutěž horských kol už po sedmé a z pohledu pražské cyklistiky můžeme začít mluvit o tradici vzhledem k takto významnému mezinárodnímu závodu.

 

Zajímavá výstava v KC Průhon - To co je nahoře, je také dole

logo pruhon Výstava maleb a skulptur ak. mal. Miluše Poupětové a ak. soch. Milana Martiníka.

 

Městská část Praha 17 se také letos zapojila do akce „Noc s Andersenem“

Znak Městské části Praha 17 Populární „Noc s Andersenem“ – tedy nocování dětí ve škole se zajímavým programem a knihami se těší stálému zájmu žáků i pedagogů. Stejně jako v letech minulých, tak i letos, se do tohoto zajímavého projektu, jehož cílem je zvýšit zájem dětí o čtení, zapojily i řepské školy.

 

Veřejná setkání s občany

DSC_0045 V naší městské části se během měsíce března uskutečnila dvě velká setkání s občany. První setkání proběhlo hned 1. března, druhé se konalo ve čtvrtek 21. 3.

 

Praha 17 se opět připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Na budově řepské radnice i v letošním roce zavlají barvy Tibetu. Tibetská vlajka na budově radnice bude vyvěšena dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.

 

Unikátní výstava v řepském KC Průhon

DSC_2573 Další z řady vernisáží zahajujících výstavu proběhla ve čtvrtek 25. 1. 2018 v řepském KC Průhon. Výstava je to tentokrát opravdu unikátní. Tématem je totiž domácí hospicová péče. Není to totiž jen práce zdravotních sester v bydlištích pacientů. Výstava fotografií Až do konce je společným projektem studentů oboru Fotografie v reklamní praxi střední školy ART ECON a tří domácích hospiců z Tábora, Olomouce a Prahy – Zbraslavi. Citlivě, ale bez patosu, přiblíží práci hospicových multidisciplinárních týmů, která předchází výjezdům zdravotníků k pacientům. Fotografie členů týmů jsou doplněny jejich vyznáním, proč pracují v hospici a citacemi dopisů od rodin pacientů. Výstava je doplněna dalšími pracemi studentů střední školy ART ECON a potrvá do konce února.

 

Pražská hygiena otevírá kompletně zrekonstruovanou pobočku pro veřejnost

Informace.png Pobočky Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) CENTRUM a ZÁPAD sídlí od pondělí 11. prosince 2017 společně v jedné budově a to na adrese Dukelských hrdinů 347/11 v Praze 7

 

Zápach z výrobny krmiva

Informace Dne 21.11.2017 se pan místostarosta Martin Marek zůčastnil na MÚ Jinočany pracovní schůzky ohledně zápachu z nedaleké výrobny krmiva pro zvířata firmy VAFO.

 

Přijďte Zažít Řepy Adventní

DSC_0194 V sobotu 9. prosince je pro vás připraven sousedský festival "Zažít Řepy Adventní", který volně navazuje na festival "Zažít Řepy Jinak". V prostoru kolem KC Průhon naleznete spoustu stánků od sousedů a sousedek, budete moci si prohlédnout i nakoupit velké množství doma vyrobených věcí.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF