Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Praha 17 se opět připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Stejně jako v letech minulých, tak i letos, zavlají na budově řepské radnice barvy Tibetu. Tibetská vlajka na budově radnice bude vyvěšena dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.  

 

MČ Praha 17 zapojuje občany do tvorby nových webových stránek úřadu

web Městská část Praha 17 se rozhodla zapojit občany do přípravy nové podoby webových stránek úřadu. V průběhu měsíce února mají všichni občané možnost vyplnit elektronický dotazník, který naleznou na www.repy.cz/novy-web . Dotazníky budou po skončení sběru dat vyhodnoceny a na základě získaných informací a podnětů budou zpracovány návrhy na nové funkce webových stránek. Ty budou následně představeny občanům na jarním workshopu a diskusi s pracovní skupinou, kde bude i možnost si některé z nich přímo vyzkoušet a otestovat.

 

Rozpočet MČ byl schválen

Znak Městské části Praha 17 Městská část Praha 17 na svém posledním zasedání zastupitelstva dne 23. ledna 2019, které se konalo v řepském Kulturním centru Průhon, schválila rozpočet pro letošní rok. Je zřejmé, že pečlivá příprava a spolupráce přinesla své výsledky. Nově je možné zhlédnout i záznam ze zasedání, který je umístěn na www.repy.cz v sekci Volené orgány / Zastupitelstvo / videoarchiv.

 

Zažít Řepy Adventní

DSC_0412 V sobotu 8. prosince je pro vás připraven sousedský festival "Zažít Řepy Adventní", který volně navazuje na festival "Zažít Řepy Jinak". V prostoru kolem KC Průhon naleznete spoustu stánků od sousedů a sousedek, budete moci si prohlédnout i nakoupit velké množství doma vyrobených věcí.

 

Mikulášské radovánky potěší malé i velké

DSC_0768 Mikuláš, čert i anděl nebudou ani letos chybět v Řepích. Oblíbená trojice potěší již tradičně všechny naše malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele. Setkat se s touto tajemnou trojicí můžeme hned třikrát.

 

Adventní koncerty

DSC_0767 Adventní koncerty Tradiční adventní koncerty jsou připraveny i v naší městské části. Každou adventní neděli můžete zanechat starosti a shon doma a přijít do kostela sv. Rodiny na některý z koncertů, který vás zaručeně předvánočně naladí. Koncerty začínají vždy od 16.30 hodin.

 

V Řepích se rozzáří vánoční strom

DSC_0197 Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v pátek 30. listopadu od 17 hodin již tradičně v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

 

Svatomartinský průvod a ohňostroj

DSC_0858 Sv. Martin přijede do Řep opět 11. listopadu! Již tradiční akce proběhne v Městské části Praha 17 v neděli 11. listopadu 2018 od 17 hodin.

 

Noc divadel 2018

Noc divadel 2018 Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel, která právě zveřejnila svůj kompletní program.

 

Prahu 17 povede čtvrté volební období Jitka Synková

Znak Městské části Praha 17 (Praha 17 - Řepy, 1. 11. 2018) Ustavující zastupitelstvo městské části Praha 17 dnes odsouhlasilo vznik nové městské rady, kterou tvoří vítězná ODS a společní kandidáti KDU-ČSL a TOP 09. Starostkou byla zvolena Jitka Synková (ODS), která v čele Řepské radnice stane již čtvrté volební období.

 

MČ Praha 17 slaví 100. výročí republiky

Znak Městské části Praha 17 28. října 2018 si připomínáme význačné výročí – 100 let od vzniku našeho samostatného státu. Státu, který vznikl zejména díky úsilí bývalého říšského poslance Tomáše Garriqua Masaryka, generála Milana Rastislava Štefánika a diplomata Edvarda Beneše. K vyhlášení došlo v podvečer 28. října 1918, kdy Národní výbor vydal první zákon – Zákon o zřízení samostatného státu československého a následné provolání „ Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem..."

 

V Řepích máme nové čestné občany

Znak Městské části Praha 17 Vedení městské části Praha 17 udělilo třem řepským občanům titul „čestný občan“.

 

Starostka Mgr. Jitka Synková získala ocenění pro nejlepšího starostu v Praze

DSC_0886 Svaz měst a obcí znovu ocenil nejlepší starosty! Jednalo se o soutěž, která si kladla za cíl ocenit nejlepšího starostu – primátora. Poprvé tuto akci uspořádal Svaz měst a obcí ČR v roce 2014. Další kolo bylo vyhlášeno také v letošním roce a vítězové za volební období 2014-2018 si toto prestižní ocenění převzali 7. září 2018 ve Španělském sále na Pražském hradě. Při slavnostním večeru nechyběli čelní představitelé obou komor Parlamentu, vlády, samosprávy a partnerů včetně prezidenta republiky Miloše Zemana, který soutěži poskytl záštitu.

 

Nová kniha J. Hájka - Řepy krásné, Řepy mé

kniha Městská část Praha 17 chce touto více méně obrazovou publikací čtenářům přiblížit „řepské“ časy z dob minulých. A to z pohledu autora, rodáka, nadšeného historika a patriota Jaroslava Hájka. Nechybí zde ani historie novodobá a konfrontace s dneškem.

 

KC Průhon nabízí zajímavou výstavu – Praobyčejná zvířata

logo pruhon Od 4. do 26. září můžete v KC Průhon navštívit unikátní výstavu věnovanou prof. RNDr. Zdeňku Veselovskému, DrSc. K 90. výročí jeho narození s názvem Praobyčejná zvířata.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF