Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

V Řepích máme nové čestné občany

Znak Městské části Praha 17 Vedení městské části Praha 17 udělilo třem řepským občanům titul „čestný občan“.

 

Starostka Mgr. Jitka Synková získala ocenění pro nejlepšího starostu v Praze

DSC_0886 Svaz měst a obcí znovu ocenil nejlepší starosty! Jednalo se o soutěž, která si kladla za cíl ocenit nejlepšího starostu – primátora. Poprvé tuto akci uspořádal Svaz měst a obcí ČR v roce 2014. Další kolo bylo vyhlášeno také v letošním roce a vítězové za volební období 2014-2018 si toto prestižní ocenění převzali 7. září 2018 ve Španělském sále na Pražském hradě. Při slavnostním večeru nechyběli čelní představitelé obou komor Parlamentu, vlády, samosprávy a partnerů včetně prezidenta republiky Miloše Zemana, který soutěži poskytl záštitu.

 

Nová kniha J. Hájka - Řepy krásné, Řepy mé

kniha Městská část Praha 17 chce touto více méně obrazovou publikací čtenářům přiblížit „řepské“ časy z dob minulých. A to z pohledu autora, rodáka, nadšeného historika a patriota Jaroslava Hájka. Nechybí zde ani historie novodobá a konfrontace s dneškem.

 

KC Průhon nabízí zajímavou výstavu – Praobyčejná zvířata

logo pruhon Od 4. do 26. září můžete v KC Průhon navštívit unikátní výstavu věnovanou prof. RNDr. Zdeňku Veselovskému, DrSc. K 90. výročí jeho narození s názvem Praobyčejná zvířata.

 

Babí léto 2018

DSC_0241 Babí léto aneb Zábavné odpoledne pro celou rodinu pořádá Městská část Praha 17 v sobotu 15. září 2018 od 14 hodin na ploše před radnicí v Žalanského ulici. Celé odpoledne je letos pořádáno ve spolupráci s Autosalonem Klokočka, který zde oslaví své 30. výročí.

 

Letiště Praha omezuje negativní hlukové vlivy spojené s narůstajícím leteckým provozem

Logo Letiště Praha Letiště Praha s ohledem na současný nárůst leteckého provozu v České republice i v Evropě zavede další preventivní opatření k udržení stavu noční hlukové zátěže v městských částech Prahy a obcích v bezprostředním okolí letiště, které jsou dotčené leteckým provozem. Cílem opatření je snížit celkový počet nočních pohybů nad letištěm mezi 22:00 – 6:00 hodinami a více regulovat provoz ve zmíněném časovém pásmu, včetně zpožděných příletů a odletů z pásem navazujících. O přesné podobě konkrétních opatření bude Letiště Praha jednat se všemi zúčastněnými subjekty, a to zejména s  leteckými společnostmi a příslušnými orgány a institucemi státní správy, především s Úřadem pro civilní letectví, Řízením letového provozu České republiky a Ministerstvem dopravy. Některá opatření by mohla vejít v platnost  ještě v letošním roce, ostatní pak od letní sezóny 2019.

 

V Praze 17 máme nově pojmenovanou ulici "Peřinova"

DSC_1830 V pátek 29. června v 9 hodin ráno proběhlo v Praze 17 - Řepích slavnostní udělení názvu ulice „Peřinova“. Akce se konala před budovou Základní školy genpor. Fr. Peřiny v Socháňově ulici, přejmenováno bylo slepé rameno současné ulice Socháňova.

 

Proběhne slavnostní udělení nového názvu ulice

Znak Městské části Praha 17 V pátek 29. června 2018 v 9 hodin ráno proběhne v Řepích slavnostní udělení názvu ulice „Peřinova“ k uctění památky genpor. Fr. Peřiny, významného letce čs. odboje za 2. světové války.

 

MČ Praha 17 získala dotaci na výstavbu Domu s pečovatelskou službou ve výši 149,1 mil. Kč

Vizualizace DPS Městská část Praha 17 hodlá na svém území vybudovat Dům s pečovatelskou službou. Tento potřebný projekt by měl zajistit jednak dostupnou péči o řepské seniory, jednak by měl zajistit dostupné bydlení pro nejohroženější skupiny obyvatel – jako jsou mladé rodiny s dětmi, samoživitelé s dětmi, zdravotně postižení občané, popř. osoby, které se ocitly v tíživé bytové situaci.

 

V Řepích se diskutovalo o ekologii

DSC_0627 17. května řepské kulturní centrum přivítalo zástupce všech městských částí Prahy. Do KC Průhon se sjelo bezmála 90 hostů, aby se zúčastnili neveřejné porady, jejímž ústředním tématem byla ekologie. Od rána do pozdního odpoledne se na podiu vystřídalo 14 přednášejících. Dopoledním ústředním tématem bylo řízení o přestupku – neudržování čistoty a pořádku na pozemku a následně závazná stanoviska na úseku ochrany ŽP po novele stavebního zákona. Odpoledne přišla na řadu prezentace ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy – záchranné stanice pro volně žijící živočichy, představení charitativně-ekologického projektu KLOK.TEX, odstraňování vytříděného nepoužitelného textilního odpadu, Bigbelly, pasportizace zeleně v naší MČ, programy o soužití se zvířaty se zaměřením na psa, přístupová práva lidí s postižením – majitelů asistenčních, signálních a vodících psů a závěr dne patřil informacím o nakládání s komunálními odpady na území HMP v roce 2018.

 

V METROPOLITNÍM PLÁNU NAHLÉDNETE DO BUDOUCNOSTI

Informace Možná jste si všimli barevných plakátů, které hlásají, že Praha připravuje Metropolitní plán. A možná jste si říkali – nu dobrá, ale co já s tím? Takový plán velkého města je jistě významný, velmi odborný a nepochybně zajímá plánovače, stavebníky, dopravní experty…, ale co na tom může změnit normální Pražan?

 

Letem světem aneb na obranu jídla

DSC_2040 Ve čtvrtek 12. dubna měli všichni zájemci možnost zhlédnout film „Na obranu jídla“, oceněného velkou cenou Life Science Film Festivalu 2015.

 

Soutěž o nejlepšího pečovatele má své vítěze

DSC_2249 Dne 19. dubna se v řepském KD Bílá Hora konalo slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže o nejlepšího pečovatele. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, a to Sociální pracovník a Pracovník v sociálních službách.

 

Kulhavý a Štěpánová obhájili výhry v Řepích

DSC_2424 Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z olympijských her v Riu Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) a Karla Štěpánová (N1 BMC Team) kralovali stejně jako před rokem prvnímu dílu Strabag Cupu v olympijském cross country, který se jel na 3,9 kilometrů dlouhém okruhu v Praze-Řepích. Za krásného letního počasí bylo množství diváků svědky zajímavých a dramatických závodů.

 

V Řepích startuje STRABAG Český pohár horských kol 2018 v olympijském cross country!

Kolo Praha 17 – Řepy budou o víkendu 21. a 22. dubna 2018 dějištěm úvodního závodu horských kol v olympijském cross country. Pohled do stále se plnící startovní listiny slibuje napínavé souboje ve všech vypsaných kategoriích, na startu se sejde nejenom kompletní česká špička v čele s olympijským vítězem z Londýna a stříbrným medailistou olympiády v Riu, Jaroslavem Kulhavým, ale také početná a silná konkurence ze zahraničí. STRABAG Český pohár horských kol se v letošním roce pojede v novém modelu. „V letošním roce jsme upravili časový program závodů Českého poháru horských kol tak, aby odpovídal současnému světovému trendu,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky a zakladatel Českého poháru horských kol, ing. Petr Marek a dodává, vypustili jsme závod XC Eliminátor a věnovali celý sobotní program samostatným závodům dětských kategorií, které se pojedou pod názvem nového partnera, HALLO Bank MINIME Český pohár horských kol v olympijském cross country. V neděli uvidíme postupně všechny mládežnické a dospělé kategorie, které zakončí závod kategorie Elite mužů.“  

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF