Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Svatomartinský průvod a ohňostroj

DSC_0068 Sv. Martin přijede do Řep opět 11. listopadu! Již tradiční akce proběhne v Městské části Praha 17 v sobotu 11. listopadu 2017 od 17 hodin.

 

Logická olympiáda 2017

Informace Dne 3. 11. 2017 se Mense gymnáziu v Praze uskutečnilo krajské kolo již 10. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 146 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v základním kole obstáli v tvrdé konkurenci 5 591soutěžících z celé Prahy.

 

2. veřejné projednání Strategického plánu MČ Praha 17

DSC_0099 Dne 31. 10. 2017 proběhlo, v rámci tvorby strategického plánu, 2. veřejné projednání s občany. Byl představen koncepční návrh budoucích aktivit / vize rozvoje naší Městské části, která navazuje na 1. Analytickou část Strategického plánu. V druhé části setkání byla na programu diskuse s občany. I na tomto 2. projednání byl opět sál zaplněn a nás velmi těší zájem o vývoj naší MČ. Probíhala velmi živá diskuse. My tak děkujeme za některé zajímavé podněty a návrhy z řad vás občanů Řep. Stáhněte si prezentaci Veřejné projednání 31.10.2017, soubor typu pptx, (1,33 MB)

 

Proběhla IX. řepská Drakiáda

DSC_0112 28. října proběhla na louce před budovou radnice MČ Praha 17 v pořadí již devátá řepská Drakiáda. Ačkoli si s námi počasí pohrávalo a ještě hodinu před zahájením poprchávalo, nakonec vše dopadlo dobře. Vítr sice foukal o něco více, než jsme si přáli a několik draků skončilo na okolních stromech, ale jinak se létalo opravdu jako o závod. Sešlo se 36 závodníků a soutěžilo se ve dvou kategoriích. 0 - 9 let a 9 - 99 let. A bylo na co se dívat! Kromě tradičních papírových a doma vyrobených draků jsme viděli létat motýla, hady, netopýra a dokonce i ryby. Té první to sice příliš nevyšlo, ale druhá vše napravila a dokázala všem přítomným, že ryby létat dovedou. Příští rok nás čeká jubilejní, desátá Drakiáda, na kterou se již nyní těšíme a dodatečně děkujeme všem za účast na té letošní a za nesmírně příjemnou atmosféru plnou smíchu a nadšení. Fotografie naleznete v sekci Fotogalerie nebo na https://www.facebook.com/Praha17/

 

Konal se křest nové knihy

krest V podvečer 19. října všichni příznivci ornitologie a přírody vůbec zaplnili společenský sál v KC Průhon do posledního místečka. Konal se zde křest knihy RNDr. Jiřího Formánka, CSc. s názvem „Hnízda pěvců České republiky“, kterou vydala Academia v září 2017.

 

„Podpora seniorů v Praze 17 – Řepy“ = 1. místo v celostátní soutěži MPSV!

seniori Městská část Praha 17 na r. 2017 připravila projekt s názvem „Podpora seniorů v Praze 17 – Řepy“ . Obsahem projektu je podpora seniorů; konkrétně podpora pohybových a vzdělávacích aktivit, zajištění kulturních akcí, ale i pořízení potřebného vybavení i pomůcek podporující zmiňované aktivity.

 

Babí léto 2017

DSC_1020 Letošní ročník řepského Babího léta přinesl nejedno překvapení. Tím prvním bylo, že avizovaný celodenní déšť se na poslední chvíli změnil v několik drobných přeháněk, které nikoho moc netrápily. I ta ostatní překvapení byla jen příjemná. Novinkou letošního ročníku byly jednoznačně motorky. K nádherným a nablýskaným auto veteránům přibyly jejich kolegové se dvěma koly. Někteří taktéž v úctyhodném věku, jiní noví. A že bylo na co se dívat, přehlídka, jak se patří. Spanilá jízda byla odmávnuta starostkou Jitkou Synkovou a všichni přítomní mohli obdivovat motorové krasavce při startu. Pak už se všichni přesunuli k podiu, kde se od té chvíle střídalo jedno vystoupení za druhým. A tam postupně přicházela ta překvapení - také jedno za druhým. Letošní taneční vystoupení skutečně brala dech a kdo je neviděl, rozhodně si prohlédněte fotky, které naleznete v sekci Fotogalerie nebo na Facebooku na https://www.facebook.com/Praha17/ . Nicméně ani ostatní vystoupení se nenechala zahanbit, tudíž bylo stále co sledovat a na co se těšit. Navíc se v průběhu odpoledne 3x losovala tombola, takže radostné očekávání (především v dětských očích) bylo více než patrné. Podvečerní a večerní hodiny patří již standardně kapelám. Letos jsme v Řepích vítali skupinu The Radicals, Precedens a finále patřilo Vilému Čokovi. Všem účinkujícím tedy ještě jednou děkujeme a nezbývá, než se těšit na příští ročník.

 

Vinobraní v Domově sv. Karla Boromejského

DSC_0241 Již počtvrté zahrada Domova sv. Karla Boromejského patřila slavnostem vína. V neděli 10. září se zde konalo další Vinobraní. Ačkoli nám tentokrát počasí příliš nepřálo, po 14 hodině se zahrada zaplnila a občasný deštík nikoho neodradil. Kromě stánků s občerstvením zde bylo možné zakoupit i různé drobnosti a vybrané finanční prostředky putují do konto Domova.

 

Zažít Řepy Jinak

DSC_0025 V sobotu 9. 9. 2017 se v Řepích konal 1. ročník řepské sousedské slavnosti pod názvem Zažít Řepy Jinak. A v čem tedy byla tato akce jiná? Konala se v ulicích. Zde se představilo množství jednotlivců, skupin, sdružení a institucí.

 

Vernisáž výstavy Dimitrije Kadrnožky

DSC_0161 Dimitrij Kadrnožka. Jméno, které je v uměleckém světě pojmem. Vernisáž zahajující výstavu jeho fenomenálních prací se konala v řepském KC Průhon ve čtvrtek 7. září v podvečerních hodinách. Řepský kulturní stánek přivítal řadu významných osobností jak z umělecké branže, tak i mimo ni, ale především nám bylo ctí přivítat autora samotného. Výstava potrvá až do konce října, zcela jistě si jí tedy nenechte ujít!

 

V Řepích jsme vítali prvňáčky

DSC_1927 V letošním roce usedlo poprvé do školních lavic 265 řepských prvňáčků. Jejich slavnostní vítání proběhlo v ranních hodinách na obou pracovištích ZŠ genpor. Fr. Peřiny, tedy v Socháňově i Laudově ulici, a také v ZŠ Jana Wericha. Všem dětem ještě jednou přejeme, aby se jim ve škole líbilo, učení je bavilo a našly hodně nových kamarádů. Rodičům a učitelům navíc přejeme i hodně trpělivosti a skvělé nápady.

 

Zveme vás na Babí léto - 16. 9. 2017

DSC_0007 Také v letošním roce se můžete těšit na Babí léto aneb Zábavné odpoledne pro celou rodinu, které se koná v sobotu 16. září 2017 od 14 hodin na ploše před radnicí v Žalanského ulici. Celé odpoledne bude, stejně jako v letech minulých, zahajovat jízda historických vozidel. Auto-veteráni i moto-veteráni budou projíždět okružní trasu naší městskou částí a jejich cesta povede dál směrem na Zličín.  

 

Strategický plán rozvoje Městské části Praha 17

Logo_OPZ_barevn___1.jpg První veřejné projednání týkající se realizace Strategického plánu rozvoje naší městské části proběhne 20. 6. 2017, od 18.30 hod. v  KC Průhon. Budou zde představeny dosavadní analytické výstupy.

 

Moveweek - Řepy v pohybu

DSC_0224 1. června nepatřil v Řepích jen dětem a jejich svátku, ale na letošní rok připadl tento den i sportu a jeho tradičním i netradičním disciplínám. Na hřišti u ZŠ genpor. Fr. Peřiny v Socháňově ulici proběhla akce s názvem Řepy v pohybu, která je součástí evropské kampaně "100 milionů Evropanů v pohybu". Všichni příchozí, bez ohledu na věk, si mohli vyzkoušet třeba kin-ball, mölkky, wbb ball, woodball, lukostřelbu, panda lanč, trikke, chůzi na chůdách a mnohé další. Akci pořádá TJ Sokol Řepy ve spolupráci s ČASPV, městskou částí a školami. V letošním roce se v Řepích konal již její 5. ročník.

 

Prahou lítali elitní jezdci Evropy

DSC_1271 Je dobojováno, trofeje rozdány, vše uklizeno a začíná se trénovat na další závody, ale není tomu ani týden co se na bikrosové dráze BikrosClubu Řepy předvedli nejlepší jezdci z celé Evropy a doslova si létali pro cenné body do UEC Evropském poháru v BMX.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF