Tiskové zprávy

1 3 4 5 6 10   Následující   ››

Zažít Řepy Adventní

DSC_0412 V sobotu 8. prosince je pro vás připraven sousedský festival "Zažít Řepy Adventní", který volně navazuje na festival "Zažít Řepy Jinak". V prostoru kolem KC Průhon naleznete spoustu stánků od sousedů a sousedek, budete moci si prohlédnout i nakoupit velké množství doma vyrobených věcí.

 

Mikulášské radovánky potěší malé i velké

DSC_0768 Mikuláš, čert i anděl nebudou ani letos chybět v Řepích. Oblíbená trojice potěší již tradičně všechny naše malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele. Setkat se s touto tajemnou trojicí můžeme hned třikrát.

 

Adventní koncerty

DSC_0767 Adventní koncerty Tradiční adventní koncerty jsou připraveny i v naší městské části. Každou adventní neděli můžete zanechat starosti a shon doma a přijít do kostela sv. Rodiny na některý z koncertů, který vás zaručeně předvánočně naladí. Koncerty začínají vždy od 16.30 hodin.

 

V Řepích se rozzáří vánoční strom

DSC_0197 Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v pátek 30. listopadu od 17 hodin již tradičně v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

 

Svatomartinský průvod a ohňostroj

DSC_0858 Sv. Martin přijede do Řep opět 11. listopadu! Již tradiční akce proběhne v Městské části Praha 17 v neděli 11. listopadu 2018 od 17 hodin.

 

Noc divadel 2018

Noc divadel 2018 Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel, která právě zveřejnila svůj kompletní program.

 

Prahu 17 povede čtvrté volební období Jitka Synková

Znak Městské části Praha 17 (Praha 17 - Řepy, 1. 11. 2018) Ustavující zastupitelstvo městské části Praha 17 dnes odsouhlasilo vznik nové městské rady, kterou tvoří vítězná ODS a společní kandidáti KDU-ČSL a TOP 09. Starostkou byla zvolena Jitka Synková (ODS), která v čele Řepské radnice stane již čtvrté volební období.

 

MČ Praha 17 slaví 100. výročí republiky

Znak Městské části Praha 17 28. října 2018 si připomínáme význačné výročí – 100 let od vzniku našeho samostatného státu. Státu, který vznikl zejména díky úsilí bývalého říšského poslance Tomáše Garriqua Masaryka, generála Milana Rastislava Štefánika a diplomata Edvarda Beneše. K vyhlášení došlo v podvečer 28. října 1918, kdy Národní výbor vydal první zákon – Zákon o zřízení samostatného státu československého a následné provolání „ Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem..."

 

V Řepích máme nové čestné občany

Znak Městské části Praha 17 Vedení městské části Praha 17 udělilo třem řepským občanům titul „čestný občan“.

 

Starostka Mgr. Jitka Synková získala ocenění pro nejlepšího starostu v Praze

DSC_0886 Svaz měst a obcí znovu ocenil nejlepší starosty! Jednalo se o soutěž, která si kladla za cíl ocenit nejlepšího starostu – primátora. Poprvé tuto akci uspořádal Svaz měst a obcí ČR v roce 2014. Další kolo bylo vyhlášeno také v letošním roce a vítězové za volební období 2014-2018 si toto prestižní ocenění převzali 7. září 2018 ve Španělském sále na Pražském hradě. Při slavnostním večeru nechyběli čelní představitelé obou komor Parlamentu, vlády, samosprávy a partnerů včetně prezidenta republiky Miloše Zemana, který soutěži poskytl záštitu.

 

Nová kniha J. Hájka - Řepy krásné, Řepy mé

kniha Městská část Praha 17 chce touto více méně obrazovou publikací čtenářům přiblížit „řepské“ časy z dob minulých. A to z pohledu autora, rodáka, nadšeného historika a patriota Jaroslava Hájka. Nechybí zde ani historie novodobá a konfrontace s dneškem.

 

KC Průhon nabízí zajímavou výstavu – Praobyčejná zvířata

logo pruhon Od 4. do 26. září můžete v KC Průhon navštívit unikátní výstavu věnovanou prof. RNDr. Zdeňku Veselovskému, DrSc. K 90. výročí jeho narození s názvem Praobyčejná zvířata.

 

Babí léto 2018

DSC_0241 Babí léto aneb Zábavné odpoledne pro celou rodinu pořádá Městská část Praha 17 v sobotu 15. září 2018 od 14 hodin na ploše před radnicí v Žalanského ulici. Celé odpoledne je letos pořádáno ve spolupráci s Autosalonem Klokočka, který zde oslaví své 30. výročí.

 

Letiště Praha omezuje negativní hlukové vlivy spojené s narůstajícím leteckým provozem

Logo Letiště Praha Letiště Praha s ohledem na současný nárůst leteckého provozu v České republice i v Evropě zavede další preventivní opatření k udržení stavu noční hlukové zátěže v městských částech Prahy a obcích v bezprostředním okolí letiště, které jsou dotčené leteckým provozem. Cílem opatření je snížit celkový počet nočních pohybů nad letištěm mezi 22:00 – 6:00 hodinami a více regulovat provoz ve zmíněném časovém pásmu, včetně zpožděných příletů a odletů z pásem navazujících. O přesné podobě konkrétních opatření bude Letiště Praha jednat se všemi zúčastněnými subjekty, a to zejména s  leteckými společnostmi a příslušnými orgány a institucemi státní správy, především s Úřadem pro civilní letectví, Řízením letového provozu České republiky a Ministerstvem dopravy. Některá opatření by mohla vejít v platnost  ještě v letošním roce, ostatní pak od letní sezóny 2019.

 

V Praze 17 máme nově pojmenovanou ulici "Peřinova"

DSC_1830 V pátek 29. června v 9 hodin ráno proběhlo v Praze 17 - Řepích slavnostní udělení názvu ulice „Peřinova“. Akce se konala před budovou Základní školy genpor. Fr. Peřiny v Socháňově ulici, přejmenováno bylo slepé rameno současné ulice Socháňova.

 
1 3 4 5 6 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF