Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 6 8 9 10 11   Následující   ››

Zahájení výstavby víceúčelového sportovního centra Na Chobotě

Znak Městské části Praha 17 Městská část Praha 17 a společnost „GEOSAN GROUP + PKS stavby - Centrum Na Chobotě“ zahájí stavební práce na výstavbě víceúčelového sportovního centra . Slavnostní zahájení výstavby s poklepáním základního kamene se uskuteční 22. března 2017 ve 12 hodin, ul. Na Chobotě, Praha 6 – Řepy.

 

Řepy důkladně prověřily kvalitu zimní přípravy bikerů!

DSC_0001 Řepy důkladně prověřily kvalitu zimní přípravy bikerů! Stovky bikerů se zúčastnili úvodního podniku Pražského MTB poháru 2017 v Praze 17, Řepích. A pokud někteří hledali odpověď na otázku, jak efektivní byla jejich zimní příprava, dostali odpověď více než jednoznačnou. Extrémní počasí, které již tradičně provází závody v Řepích ani tentokrát nezklamalo a náročnou trať ještě více ztížilo vodou a bahnem. Závodníci, kteří se v minulém týdnu v Řepích připravovali a trénovali, tak získali v krátkém časovém úseku nevšední zkušenost všech rozmarů krásného řepského okruhu, od prašného až po kluzké bahno, které spíše připomínalo jízdu po ledu.  

 

Slavnostní udílení cen Národní rady osob se zdravotním postižením – MOSTY 2016

DSC_0191 Dne 16. března 2017 proběhl v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové již 14. ročník slavnostního udílení výročních cen Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky MOSTY 2016. Smyslem této ceny je ocenit akt, projekt či osobnost, jež významným způsobem zlepšují postavení osob se zdravotním postižením v ČR. Patronkou ceny je Livie Klausová a záštitu nad touto akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink. Moderátorem akce byl Aleš Cibulka a v kulturním programu vystoupili zpěváci Laďa Kerndl, Radek Žalud a klavírista Petr Bazala a skupina Lokálka.

 

Pražský MTB pohár 2017 odstartuje v Řepích tuzemskou sezónu olympijského XCO!

Cyklokros Úvodní závod Pražského MTB poháru, seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, odstartuje svou už pátou sezónu v Řepích. Okruh v nádherné lokalitě lesoparku Prahy 17 je díky celoroční údržbě realizované týmem SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized, ve výborném stavu a v neděli 19. března zde bude zahájena závodní tuzemská sezóna XCO horských kol. Řepy se díky sportovní aktivitě staly vyhledávanou cyklistickou lokalitou, kde denně trénují, zdokonalují své schopnosti nebo si jen tak užívají krásnou přírodu a nevšední pohled na Prahu desítky bikerů.

 

Praha 17 se také letos připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Na budově řepské radnice i v letošním roce zavlají barvy Tibetu. Tibetská vlajka bude vyvěšena již tradičně dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem akce je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.

 

Centrální park - představení studentských prací

DSC_0061 Jak by mohl v budoucnu vypadat prostor louky před řepským úřadem? Na tuto otázku, a mnohé další, se v úterý 7. března pokusili odpovědět studenti z fakulty architektury při představování svých prací veřejnosti. Debata, která v podvečer proběhla v řepském KC Průhon, tak symbolicky odstartovala budoucí revitalizaci plochy před úřadem. Cílem nebylo vybrat jeden návrh, ale pouze otevřít debatu na téma: "Co se mi líbí, co bych naopak nechtěl/a, co zde chybí a projekt by mohl přinést." Jedním slovem: MOŽNOSTI. Pět týmů představilo své návrhy a viděli jsme opravdu pět různých pohledů. Každý z náv rhů něčím zaujal a následná diskuse byla velmi podnětná. Závěr debaty velmi výstižně shrnula jedna ze studentek (parafráze): "Vnímám sice, že každý používáte trochu jiná slova, ale je zřejmé, že všichni vlastně chcete to samé..." Máte-li možnost, práce studentů jsou do pátku (10. 3.) k vidění a hale KC Průhon. Fotografie z akce jsou k vidění v sekci Fotogalerie.

 

Grand Opening Kulturního domu Bílá Hora

DSC_0010 V sobotu 25. února proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného Kulturního domu Bílá Hora. Od 16 hodin byl přichystán program převážně pro děti a bylo zřejmé, že si děti akci velmi užívají. Čekalo na ně malování na obličej, dárky z balónků, mnoho soutěží, her a tance. Zcela zaplněný sál se rozezněl smíchem a pohádkovými písničkami v podání skupiny Myš a Maš. Na podvečerní hodiny byl připraven program pro dospělé návštěvníky v podání kapely Nemo. A samozřejmě nelze nezmínit i novou restauraci, kde si všichni příchozí mohli dopřát občerstvení. Fotografie z otevření naleznete v sekci Fotogalerie a více informací o KD Bílá Hora na www.pruhon.cz nebo www.facebook.com/pg/kdbilahora Novému Kulturnímu domu tedy přejeme to nejdůležitější - mnoho spokojených zákazníků!

 

Pražské Řepy opět hostí významné závody horských kol!

kolo Hned dva významné cyklistické podniky v olympijském cross country horských kol se letos uskuteční na atraktivním okruhu v pražských Řepích. V neděli 19. března se v areálu Bikros klubu Řepy sejdou závodníci Pražského MTB poháru 2017 ke svému prvnímu letošnímu podniku. Volnočasový seriál horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem patří svou návštěvnostní mezi významné pražské sportovní akce a v Řepích se odstartuje již 5. sezóna populárních závodů.

 

Rozpočet MČ Praha 17 byl schválen!

Znak Městské části Praha 17 Městská část Praha 17 na svém posledním zasedání zastupitelstva, dne 25. ledna 2017, které se konalo v odpoledních hodinách v ZŠ genpor. Fr. Peřiny, v Socháňově ulici, schválila rozpočet pro letošní rok. Je patrné, že se opět vyplatila pečlivá příprava a spolupráce napříč politickým spektrem. Podrobnější informace o samotném rozpočtu naleznete v březnovém čísle Řepské sedmnáctky.

 

Strategický plán MČ Praha 17

Logo_OPZ_barevn___1.jpg Strategický plán rozvoje je jeden ze základních dokumentů územního celku ( města , obce či mikroregionu ) vyjadřující předpokládaný vývoj daného celku v dlouhodobějším časovém horizontu. Strategický plán je koncepční a rozvojový dokument vytvářený městským úřadem, jenž vychází ze současného stavu veřejných a soukromých aktivit demografického, ekonomického, sociálního, kulturního a ekologického charakteru na území města. Jeho hlavním smyslem je organizace rozvoje na bázi slaďování jednotlivých zájmů tak, aby město prosperovalo jako celek.

 

Výstava Vojtěcha Malaníka v KC Průhon

DSC_1016 Nová výstava v KC Průhon bude k vidění až do 20. února letošního roku. Výstava Vojtěcha Malaníka nese skromný název Výběr z tvorby, ale skromná rozhodně není. Jsme přesvědčeni, že kdo ji navštíví, bude opravdu nadšený. Ať už prohlídku zahájíte v prvním patře nebo v galerii, rozhodně si ji prohlédněte celou. Nechceme prozrazovat více, ale čeká vás řada překvapení.

 

Nový automobil pro přepravu imobilních osob

auto Ve středu 7. prosince zástupci vedení radnice slavnostně předali Centru sociálně zdravotních služeb nový automobil VW Caddy pro přepravu imobilních osob.

 

Adventní koncerty

DSC_0728 Tradiční adventní koncerty jsou připraveny i v naší městské části. Každou adventní neděli můžete zanechat starosti a shon doma a přijít do kostela sv. Rodiny na některý z koncertů, který vás zaručeně předvánočně naladí. Koncerty začínají vždy od 17 hodin.

 

Mikulášské radovánky potěšily malé i velké

DSC_0463 Mikuláš, čert i anděl nechyběli v Řepích ani letos. Oblíbená trojice potěšila již tradičně všechny naše malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele. Setkat se s touto tajemnou trojicí jsme mohli hned dvakrát.

 

V Řepích se rozzářil vánoční strom

DSC_0128 Tradiční rozsvícení vánočního stromu proběhlo na první adventní neděli, 27. listopadu v 17 hodin již tradičně v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.  

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 6 8 9 10 11   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF