Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 3 5 7 8 9 10   Následující   ››

Zažít Řepy Jinak

DSC_0025 V sobotu 9. 9. 2017 se v Řepích konal 1. ročník řepské sousedské slavnosti pod názvem Zažít Řepy Jinak. A v čem tedy byla tato akce jiná? Konala se v ulicích. Zde se představilo množství jednotlivců, skupin, sdružení a institucí.

 

Vernisáž výstavy Dimitrije Kadrnožky

DSC_0161 Dimitrij Kadrnožka. Jméno, které je v uměleckém světě pojmem. Vernisáž zahajující výstavu jeho fenomenálních prací se konala v řepském KC Průhon ve čtvrtek 7. září v podvečerních hodinách. Řepský kulturní stánek přivítal řadu významných osobností jak z umělecké branže, tak i mimo ni, ale především nám bylo ctí přivítat autora samotného. Výstava potrvá až do konce října, zcela jistě si jí tedy nenechte ujít!

 

V Řepích jsme vítali prvňáčky

DSC_1927 V letošním roce usedlo poprvé do školních lavic 265 řepských prvňáčků. Jejich slavnostní vítání proběhlo v ranních hodinách na obou pracovištích ZŠ genpor. Fr. Peřiny, tedy v Socháňově i Laudově ulici, a také v ZŠ Jana Wericha. Všem dětem ještě jednou přejeme, aby se jim ve škole líbilo, učení je bavilo a našly hodně nových kamarádů. Rodičům a učitelům navíc přejeme i hodně trpělivosti a skvělé nápady.

 

Zveme vás na Babí léto - 16. 9. 2017

DSC_0007 Také v letošním roce se můžete těšit na Babí léto aneb Zábavné odpoledne pro celou rodinu, které se koná v sobotu 16. září 2017 od 14 hodin na ploše před radnicí v Žalanského ulici. Celé odpoledne bude, stejně jako v letech minulých, zahajovat jízda historických vozidel. Auto-veteráni i moto-veteráni budou projíždět okružní trasu naší městskou částí a jejich cesta povede dál směrem na Zličín.  

 

Strategický plán rozvoje Městské části Praha 17

Logo_OPZ_barevn___1.jpg První veřejné projednání týkající se realizace Strategického plánu rozvoje naší městské části proběhne 20. 6. 2017, od 18.30 hod. v  KC Průhon. Budou zde představeny dosavadní analytické výstupy.

 

Moveweek - Řepy v pohybu

DSC_0224 1. června nepatřil v Řepích jen dětem a jejich svátku, ale na letošní rok připadl tento den i sportu a jeho tradičním i netradičním disciplínám. Na hřišti u ZŠ genpor. Fr. Peřiny v Socháňově ulici proběhla akce s názvem Řepy v pohybu, která je součástí evropské kampaně "100 milionů Evropanů v pohybu". Všichni příchozí, bez ohledu na věk, si mohli vyzkoušet třeba kin-ball, mölkky, wbb ball, woodball, lukostřelbu, panda lanč, trikke, chůzi na chůdách a mnohé další. Akci pořádá TJ Sokol Řepy ve spolupráci s ČASPV, městskou částí a školami. V letošním roce se v Řepích konal již její 5. ročník.

 

Prahou lítali elitní jezdci Evropy

DSC_1271 Je dobojováno, trofeje rozdány, vše uklizeno a začíná se trénovat na další závody, ale není tomu ani týden co se na bikrosové dráze BikrosClubu Řepy předvedli nejlepší jezdci z celé Evropy a doslova si létali pro cenné body do UEC Evropském poháru v BMX.

 

Slavata Triatlon Tour 2017

DSC_0460 Také v letošním roce se malí i větší závodníci mohou zúčastnit tohoto ukátního závodu, který dává možnosti účasti opravdu každému zájemci. První ročník tohoto projektu se uskutečnil v roce 2010. Cílem je propojit svět dětí z dětských domovů s dětmi z běžných rodin. V roce 2012 získal ocenění jako nejlepší charitativní projekt roku. Smyslem akce je vést děti ke sportu a ukázat jim, že i přes nepříznivé podmínky stojí za to bojovat za své sny.

 

Uctili jsme památku padlých

vence Památku padlých uctili představitelé naší městské části položením venců na pietních místech v Řepích. Starostka Mgr. Jitka Synková, místostarostové Martin Marek, Jiří Masopust a Jaroslav Hájek a tajemník úřadu Ing. Lubomír Němějc tak připomněli 72. výročí ukončení druhé světové války.

 

Opět proběhlo Pálení čarodějnic

DSC_0303 Tak jako každoročně patřil 30. duben pálení čarodějnic. Čarodějné veselí se konalo již tradičně na louce před budovou radnice, moderátorkou byla Kristýna Pixová.

 

Představení okruhu druhého kola STRABAG Českého poháru horských kol v olympijském XCO v Praze - Řepích

DSC_0001 Přestože počasí bikové lokalitě v pražských Řepích tradičně moc nepřeje, je náročný okruh připraven pro druhé kolo STRABAG Českého poháru horských kol. Na programu nebude pouze nedělní olympijské XCO, ale také sobotní Český pohár MINIME pro všechny dětské kategorie a odpolední, divácky atraktivní sprint Eliminátor XC.

 

Společenský večer Prahy 17

17814287_1866524440232196_959863031434135645_o V pořadí již čtvrtý benefiční Společenský večer Prahy 17 se uskutečnil v pátek 7. 4. 2017. Výtěžek z celého večera opět putoval Nadaci Zdeňky Žádníkové Volencové (nfzz.cz), která převzala symbolický šek v hodnotě 25 000 Kč. Večerem provázel Zdeněk Podhůrský a program byl opět nesmírně pestrý. Kromě již tradičního benefičního party casina, degustace vín, tomboly nebo ochutnávky premiových rumů byly na programu i Irské tance nebo zážitková fota z Fotonautu, která se evidentně stala velkým zpestřením večera. Pomyslnou třešničkou na dortu se stal křest CD Pavlíny Senić.

 

Předání plaket J. A. Komenského

DSC_0403 Ve čtvrtek 31. března 2017 se v Kulturním domě na Bílé Hoře uskutečnilo slavnostní předání Plaket Jana Amose Komenského nejlepším pedagogům řepských základních, mateřských i uměleckých škol.

 

Městská část Praha 17 se také v letošním roce zapojí do akce „Noc s Andersenem“

Znak Městské části Praha 17 Již 17. ročník letos oslaví populární akce „Noc s Andersenem“. Cílem tohoto projektu je zábavnou formou přivést děti ke čtení a zvýšit jejich zájem o literaturu. Stejně jako v letech minulých, tak i letos, se do tohoto projektu zapojí i řepské školy.

 

Zahájení výstavby víceúčelového sportovního centra Na Chobotě

Znak Městské části Praha 17 Městská část Praha 17 a společnost „GEOSAN GROUP + PKS stavby - Centrum Na Chobotě“ zahájí stavební práce na výstavbě víceúčelového sportovního centra . Slavnostní zahájení výstavby s poklepáním základního kamene se uskuteční 22. března 2017 ve 12 hodin, ul. Na Chobotě, Praha 6 – Řepy.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 5 7 8 9 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF