Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2 4 6 7 8 9   Následující   ››

Praha 17 se opět připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Na budově řepské radnice i v letošním roce zavlají barvy Tibetu. Tibetská vlajka na budově radnice bude vyvěšena dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.

 

Unikátní výstava v řepském KC Průhon

DSC_2573 Další z řady vernisáží zahajujících výstavu proběhla ve čtvrtek 25. 1. 2018 v řepském KC Průhon. Výstava je to tentokrát opravdu unikátní. Tématem je totiž domácí hospicová péče. Není to totiž jen práce zdravotních sester v bydlištích pacientů. Výstava fotografií Až do konce je společným projektem studentů oboru Fotografie v reklamní praxi střední školy ART ECON a tří domácích hospiců z Tábora, Olomouce a Prahy – Zbraslavi. Citlivě, ale bez patosu, přiblíží práci hospicových multidisciplinárních týmů, která předchází výjezdům zdravotníků k pacientům. Fotografie členů týmů jsou doplněny jejich vyznáním, proč pracují v hospici a citacemi dopisů od rodin pacientů. Výstava je doplněna dalšími pracemi studentů střední školy ART ECON a potrvá do konce února.

 

Pražská hygiena otevírá kompletně zrekonstruovanou pobočku pro veřejnost

Informace.png Pobočky Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) CENTRUM a ZÁPAD sídlí od pondělí 11. prosince 2017 společně v jedné budově a to na adrese Dukelských hrdinů 347/11 v Praze 7

 

Zápach z výrobny krmiva

Informace Dne 21.11.2017 se pan místostarosta Martin Marek zůčastnil na MÚ Jinočany pracovní schůzky ohledně zápachu z nedaleké výrobny krmiva pro zvířata firmy VAFO.

 

Přijďte Zažít Řepy Adventní

DSC_0194 V sobotu 9. prosince je pro vás připraven sousedský festival "Zažít Řepy Adventní", který volně navazuje na festival "Zažít Řepy Jinak". V prostoru kolem KC Průhon naleznete spoustu stánků od sousedů a sousedek, budete moci si prohlédnout i nakoupit velké množství doma vyrobených věcí.

 

Adventní koncerty

DSC_0806 Tradiční adventní koncerty jsou připraveny i v naší městské části. Každou adventní neděli můžete zanechat starosti a shon doma a přijít do kostela sv. Rodiny na některý z koncertů, který vás zaručeně předvánočně naladí. Koncerty začínají vždy od 16.30 hodin.

 

Mikuláš přijde do Řep hned třikrát!

DSC_0463 Mikuláš, čert i anděl nebudou v Řepích chybět ani letos. Oblíbená trojice potěší již tradičně také všechny malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele Řep. Setkat se s touto tajemnou trojicí můžete hned třikrát.

 

V Řepích se rozzáří vánoční strom

DSC_0033_upr Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v letošním roce v pátek 1. prosince od 17 hodin již tradičně v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

 

Svatomartinský průvod a ohňostroj

DSC_0068 Sv. Martin přijede do Řep opět 11. listopadu! Již tradiční akce proběhne v Městské části Praha 17 v sobotu 11. listopadu 2017 od 17 hodin.

 

Logická olympiáda 2017

Informace Dne 3. 11. 2017 se Mense gymnáziu v Praze uskutečnilo krajské kolo již 10. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 146 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v základním kole obstáli v tvrdé konkurenci 5 591soutěžících z celé Prahy.

 

2. veřejné projednání Strategického plánu MČ Praha 17

DSC_0099 Dne 31. 10. 2017 proběhlo, v rámci tvorby strategického plánu, 2. veřejné projednání s občany. Byl představen koncepční návrh budoucích aktivit / vize rozvoje naší Městské části, která navazuje na 1. Analytickou část Strategického plánu. V druhé části setkání byla na programu diskuse s občany. I na tomto 2. projednání byl opět sál zaplněn a nás velmi těší zájem o vývoj naší MČ. Probíhala velmi živá diskuse. My tak děkujeme za některé zajímavé podněty a návrhy z řad vás občanů Řep. Stáhněte si prezentaci Veřejné projednání 31.10.2017, soubor typu pptx, (1,33 MB)

 

Proběhla IX. řepská Drakiáda

DSC_0112 28. října proběhla na louce před budovou radnice MČ Praha 17 v pořadí již devátá řepská Drakiáda. Ačkoli si s námi počasí pohrávalo a ještě hodinu před zahájením poprchávalo, nakonec vše dopadlo dobře. Vítr sice foukal o něco více, než jsme si přáli a několik draků skončilo na okolních stromech, ale jinak se létalo opravdu jako o závod. Sešlo se 36 závodníků a soutěžilo se ve dvou kategoriích. 0 - 9 let a 9 - 99 let. A bylo na co se dívat! Kromě tradičních papírových a doma vyrobených draků jsme viděli létat motýla, hady, netopýra a dokonce i ryby. Té první to sice příliš nevyšlo, ale druhá vše napravila a dokázala všem přítomným, že ryby létat dovedou. Příští rok nás čeká jubilejní, desátá Drakiáda, na kterou se již nyní těšíme a dodatečně děkujeme všem za účast na té letošní a za nesmírně příjemnou atmosféru plnou smíchu a nadšení. Fotografie naleznete v sekci Fotogalerie nebo na https://www.facebook.com/Praha17/

 

Konal se křest nové knihy

krest V podvečer 19. října všichni příznivci ornitologie a přírody vůbec zaplnili společenský sál v KC Průhon do posledního místečka. Konal se zde křest knihy RNDr. Jiřího Formánka, CSc. s názvem „Hnízda pěvců České republiky“, kterou vydala Academia v září 2017.

 

„Podpora seniorů v Praze 17 – Řepy“ = 1. místo v celostátní soutěži MPSV!

seniori Městská část Praha 17 na r. 2017 připravila projekt s názvem „Podpora seniorů v Praze 17 – Řepy“ . Obsahem projektu je podpora seniorů; konkrétně podpora pohybových a vzdělávacích aktivit, zajištění kulturních akcí, ale i pořízení potřebného vybavení i pomůcek podporující zmiňované aktivity.

 

Babí léto 2017

DSC_1020 Letošní ročník řepského Babího léta přinesl nejedno překvapení. Tím prvním bylo, že avizovaný celodenní déšť se na poslední chvíli změnil v několik drobných přeháněk, které nikoho moc netrápily. I ta ostatní překvapení byla jen příjemná. Novinkou letošního ročníku byly jednoznačně motorky. K nádherným a nablýskaným auto veteránům přibyly jejich kolegové se dvěma koly. Někteří taktéž v úctyhodném věku, jiní noví. A že bylo na co se dívat, přehlídka, jak se patří. Spanilá jízda byla odmávnuta starostkou Jitkou Synkovou a všichni přítomní mohli obdivovat motorové krasavce při startu. Pak už se všichni přesunuli k podiu, kde se od té chvíle střídalo jedno vystoupení za druhým. A tam postupně přicházela ta překvapení - také jedno za druhým. Letošní taneční vystoupení skutečně brala dech a kdo je neviděl, rozhodně si prohlédněte fotky, které naleznete v sekci Fotogalerie nebo na Facebooku na https://www.facebook.com/Praha17/ . Nicméně ani ostatní vystoupení se nenechala zahanbit, tudíž bylo stále co sledovat a na co se těšit. Navíc se v průběhu odpoledne 3x losovala tombola, takže radostné očekávání (především v dětských očích) bylo více než patrné. Podvečerní a večerní hodiny patří již standardně kapelám. Letos jsme v Řepích vítali skupinu The Radicals, Precedens a finále patřilo Vilému Čokovi. Všem účinkujícím tedy ještě jednou děkujeme a nezbývá, než se těšit na příští ročník.

 
‹‹   Předchozí   1 2 4 6 7 8 9   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF