Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 3 5 6 7 8 10   Následující   ››

Proběhne slavnostní udělení nového názvu ulice

Znak Městské části Praha 17 V pátek 29. června 2018 v 9 hodin ráno proběhne v Řepích slavnostní udělení názvu ulice „Peřinova“ k uctění památky genpor. Fr. Peřiny, významného letce čs. odboje za 2. světové války.

 

MČ Praha 17 získala dotaci na výstavbu Domu s pečovatelskou službou ve výši 149,1 mil. Kč

Vizualizace DPS Městská část Praha 17 hodlá na svém území vybudovat Dům s pečovatelskou službou. Tento potřebný projekt by měl zajistit jednak dostupnou péči o řepské seniory, jednak by měl zajistit dostupné bydlení pro nejohroženější skupiny obyvatel – jako jsou mladé rodiny s dětmi, samoživitelé s dětmi, zdravotně postižení občané, popř. osoby, které se ocitly v tíživé bytové situaci.

 

V Řepích se diskutovalo o ekologii

DSC_0627 17. května řepské kulturní centrum přivítalo zástupce všech městských částí Prahy. Do KC Průhon se sjelo bezmála 90 hostů, aby se zúčastnili neveřejné porady, jejímž ústředním tématem byla ekologie. Od rána do pozdního odpoledne se na podiu vystřídalo 14 přednášejících. Dopoledním ústředním tématem bylo řízení o přestupku – neudržování čistoty a pořádku na pozemku a následně závazná stanoviska na úseku ochrany ŽP po novele stavebního zákona. Odpoledne přišla na řadu prezentace ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy – záchranné stanice pro volně žijící živočichy, představení charitativně-ekologického projektu KLOK.TEX, odstraňování vytříděného nepoužitelného textilního odpadu, Bigbelly, pasportizace zeleně v naší MČ, programy o soužití se zvířaty se zaměřením na psa, přístupová práva lidí s postižením – majitelů asistenčních, signálních a vodících psů a závěr dne patřil informacím o nakládání s komunálními odpady na území HMP v roce 2018.

 

V METROPOLITNÍM PLÁNU NAHLÉDNETE DO BUDOUCNOSTI

Informace Možná jste si všimli barevných plakátů, které hlásají, že Praha připravuje Metropolitní plán. A možná jste si říkali – nu dobrá, ale co já s tím? Takový plán velkého města je jistě významný, velmi odborný a nepochybně zajímá plánovače, stavebníky, dopravní experty…, ale co na tom může změnit normální Pražan?

 

Letem světem aneb na obranu jídla

DSC_2040 Ve čtvrtek 12. dubna měli všichni zájemci možnost zhlédnout film „Na obranu jídla“, oceněného velkou cenou Life Science Film Festivalu 2015.

 

Soutěž o nejlepšího pečovatele má své vítěze

DSC_2249 Dne 19. dubna se v řepském KD Bílá Hora konalo slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže o nejlepšího pečovatele. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, a to Sociální pracovník a Pracovník v sociálních službách.

 

Kulhavý a Štěpánová obhájili výhry v Řepích

DSC_2424 Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z olympijských her v Riu Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) a Karla Štěpánová (N1 BMC Team) kralovali stejně jako před rokem prvnímu dílu Strabag Cupu v olympijském cross country, který se jel na 3,9 kilometrů dlouhém okruhu v Praze-Řepích. Za krásného letního počasí bylo množství diváků svědky zajímavých a dramatických závodů.

 

V Řepích startuje STRABAG Český pohár horských kol 2018 v olympijském cross country!

Kolo Praha 17 – Řepy budou o víkendu 21. a 22. dubna 2018 dějištěm úvodního závodu horských kol v olympijském cross country. Pohled do stále se plnící startovní listiny slibuje napínavé souboje ve všech vypsaných kategoriích, na startu se sejde nejenom kompletní česká špička v čele s olympijským vítězem z Londýna a stříbrným medailistou olympiády v Riu, Jaroslavem Kulhavým, ale také početná a silná konkurence ze zahraničí. STRABAG Český pohár horských kol se v letošním roce pojede v novém modelu. „V letošním roce jsme upravili časový program závodů Českého poháru horských kol tak, aby odpovídal současnému světovému trendu,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky a zakladatel Českého poháru horských kol, ing. Petr Marek a dodává, vypustili jsme závod XC Eliminátor a věnovali celý sobotní program samostatným závodům dětských kategorií, které se pojedou pod názvem nového partnera, HALLO Bank MINIME Český pohár horských kol v olympijském cross country. V neděli uvidíme postupně všechny mládežnické a dospělé kategorie, které zakončí závod kategorie Elite mužů.“  

 

V noci do Prahy pouze s tiššími letadly

Logo Letiště Praha Letiště Praha zavedlo významné změny v hlukových poplatcích s cílem přísněji regulovat noční provoz a motivovat dopravce k nasazování tišších letadel.

 

Divadelní představení ke Dni učitelů

DSC_1868 28. březen je v České republice spojen s učiteli. Městská část Praha 17 se k oslavám tohoto svátku jako každý rok přidala a řepským učitelům dala dárek v podobě divadelního představení o životě Coco Chanel, které se konalo v řepské Sokolovně o den dříve, tedy 27. března v podvečer. 

 

Bikeři v Řepích pojedou po Stěně!

Cyklokros Úvodní závod STRABAG Českého poháru horských kol 2018 se uskuteční 21. a 22. dubna 2018 v Řepích. Pořadatelský tým klubu SK Cyklistů Praha - Nutrend Specialized Racing hlásí již nyní kompletně připravený závodní okruh. V Řepích se pojede nejvyšší česká soutěž horských kol už po sedmé a z pohledu pražské cyklistiky můžeme začít mluvit o tradici vzhledem k takto významnému mezinárodnímu závodu.

 

Zajímavá výstava v KC Průhon - To co je nahoře, je také dole

logo pruhon Výstava maleb a skulptur ak. mal. Miluše Poupětové a ak. soch. Milana Martiníka.

 

Městská část Praha 17 se také letos zapojila do akce „Noc s Andersenem“

Znak Městské části Praha 17 Populární „Noc s Andersenem“ – tedy nocování dětí ve škole se zajímavým programem a knihami se těší stálému zájmu žáků i pedagogů. Stejně jako v letech minulých, tak i letos, se do tohoto zajímavého projektu, jehož cílem je zvýšit zájem dětí o čtení, zapojily i řepské školy.

 

Veřejná setkání s občany

DSC_0045 V naší městské části se během měsíce března uskutečnila dvě velká setkání s občany. První setkání proběhlo hned 1. března, druhé se konalo ve čtvrtek 21. 3.

 

Praha 17 se opět připojí k akci „Vlajka pro Tibet“

Znak Městské části Praha 17 Na budově řepské radnice i v letošním roce zavlají barvy Tibetu. Tibetská vlajka na budově radnice bude vyvěšena dne 10. března na výročí Tibetského národního povstání. Cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu.

 
‹‹   Předchozí   1 3 5 6 7 8 10   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF