Slovo starostky

Slovo starostky říjen 2020

Jitka Synková

Měsíc říjen jsem vždy považovala za jeden z nejhezčích v roce. Příroda se probarvuje a vše se pomalu zklidňuje. Letos k tomuto měsíci ovšem hledím s určitou mírou obav a doufám, že se předpovědi, které na nás doslova vyskakují z médií, nenaplní. I proto vás prosím, abyste na sebe byli opatrní, dodržovali dnes již známá 3R (ruce-roušky-rozestupy) a i přes značnou nervozitu, která nyní v celé naší společnosti panuje, na sebe byli vlídní a ohleduplní.

Vytvořeno: 1.10.2020

Slovo starostky září 2020

Jitka Synková

Vážení čtenáři,

přichází září, nastává nový školní rok a s blížícím se podzimem všichni napjatě očekáváme vývoj situace a nová nařízení vlády v souvislosti s koronavirovou krizí, která naše životy zasáhla na jaře. Již v minulých týdnech jsme vyslechli mnohé návrhy různých nařízení, některé se však obratem opět zrušily či upravily. Nezbývá než vyčkat, co nám nové týdny přinesou. My jsme samozřejmě pilně pracovali na přípravě našich škol, kam se konečně vrátí žáci, někteří po opravdu dlouhé, půlroční pauze.
Vytvořeno: 31.8.2020

Slovo starostky červen

Jitka Synková

Stojíme nejen na prahu léta, ale snad také na prahu doby, kdy se náš svět pomalu vrátí do normálních kolejí.

Vytvořeno: 29.5.2020

Slovo starostky ke Sportovnímu centru

Bazén

Vážení sousedé,

naše Sportovní centrum se postupně otevírá. Kvůli nemoci Covid-19 jsme ho nemohli otevřít podle plánu. Konečně však nastala doba, kdy jsou postupně rušena všechna vládní nařízení a Sportovní centrum Řepy vítá své první návštěvníky. V současné době již fungují beachvolejbalová hřiště a otevřeli jsme také sportovní halu, kde začínají trénovat první sportovci. Stále je ovšem potřeba dodržovat některá pravidla. Ta jsou detailně popsána na webu Sportovního centra www.sc-repy.cz. Mezi tato pravidla stále patří zákaz používání sprch a šaten, ale věříme, že i toto omezení bude brzy moci být zrušené.

Vytvořeno: 18.5.2020

Vyjádření starostky k současné situaci koronavirová epidemie

Logo MČ

V současnosti ochromila náš běžný život koronavirová epidemie šířící se světem a ovlivnila každého z nás. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, není samozřejmě jasné, jak dlouho potřebná opatření potrvají a já mohu tedy nám všem jen přát, abychom situaci zvládli co nejlépe a hlavně ve zdraví.

Vytvořeno: 24.3.2020