Údržba hlavní přistávací a vzletové dráhy 06/24 na Letišti Václava Havla Praha

Logo Letiště Praha Dovolte, abychom Vás informovali, že na Letišti Václava Havla Praha proběhne pravidelná jarní údržba, po dobu které bude uzavřena hlavní vzletová a přistávací dráha 06/24.

Uzávěra hlavní dráhy RWY 06/24 ve dnech 5. 6. — 9. 6. 2017

V tomto období bude převeden veškerý provoz na vedlejší dráhu 12/30. Zatímco však v minulosti probíhaly práce pouze v denní době a na noc se provoz převáděl zpět na hlavní dráhu, přísnější bezpečnostní předpisy si vyžadují, aby celá údržba proběhla bez neustálého převádění provozu, tedy i v nočních hodinách. Večerní převádění leteckého provozu na jinou dráhu v pruběhu oprav je z bezpečnostního hlediska rizikové a i s ohledem na harmonizaci pracovních postupů s jinými letišti v rámci EU bylo pražské letiště nuceno přistoupit k úpravě tohoto procesu.

Z důvodu efektivního využití období uzávěry hlavní dráhy, které negativně ovlivňuje hustě osídlené oblasti Prahy a Kladenska, budou v tomto období na dráze a v její blízkosti provedeny další nezbytné práce včetně odgumování. Letiště se zároveň snaží s dopravci domluvit organizaci provozu tak, aby se vedlejší dráha využívala co nejefektivněji a aby se minimalizoval počet nočních letů z této dráhy.

Situaci nočních letů vyřeší až výstavba paralelní dráhy, která v podobných situacích převezme veškerý provoz a vedlejší dráha se po jejím zprovoznění zcela přestane používat.

Věříme, že nám počasí umožní realizovat všechny práce dle plánovaného harmonogramu.

Děkujeme za pochopení.

Tisk Export článku do PDF