Svatý Martin letos přijel do Řep na bílém koni

Svatý Martin, oděný v rudém plášti a se zlatou přilbou na hlavě, jel na svém koni v neděli 11. listopadu 2007 v čele tradičního průvodu od Kostela sv. Rodiny ke Kostelu sv. Martina.


Farnost sv. Martina ve spolupráci s MČ Praha 17 pořádala tak jako každý rok v listopadu na paměť tohoto světce, který je patronem Řep a městská část má jeho plášť a meč ve svém znaku, svatomartinský průvod. Při ranním pohledu z okna 11. listopadu bylo všem hned jasné, že letos to sv. Martinovi opravdu vyšlo a on opravdu přijel do Řep na bílém koni. Bohužel, sníh do včera nevydržel, ale o to víc lampióny rozzářily barevnými světýlky průvod, na který se zejména děti moc těšily.

Lampiónový průvod ukončil svou pouť u Kostela sv. Martina, kde po krátkém proslovu a tzv. řepském orloji, byly děti odměněny martinským rohlíkem, ale k chuti přišel i dospělým. Na závěr připravila městská část za účasti vedení radnice - starostky Jitky Synkové, zástupce starostky Antonína Kopeckého, tajemníka ÚMČ Lubomíra Němejce a mnohých zastupitelů, kteří se také zúčastnili svatomartinského průvodu, ohňostroj. Poděkování patří i Jednotce Sboru dobrovolných hasičů Řepy a Městské policii, kteří dohlíželi na bezpečnost účastníků.

Svátek sv. Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy a všichni se společně těšili na Martinskou zábavu.

Městská část Praha 17 ani letos nezapomněla na tradiční Martinskou zábavu s tombolou a zve Vás na ni v sobotu 17. listopadu 2007 od 19.00 hodin do Řepské Sokolovny, ul. Na Chobotě 125. K tanci a poslechu bude hrát skupina ARS MUSIC.

Spojení: bus 164 (zastávka Škola Řepy)

Vstupenky jsou v předprodeji na těchto místech:

ÚMČ Praha 17, Žalanského 291 - podatelna,
CSZS - ul. Bendova 1121/5,
Restaurace Sokolovna - ul. Na Chobotě 125,
Lidová cestovní agentura - Žalanského 27

 

Tisk Export článku do PDF