doklady

Vymena řidičského průkazu

Vymena řidičského průkazu bude od července 2018 mozna i na vašem úřadu? Dekuji

Bohužel, tato možnost zatím na úřadech městských částí hlavního města Prahy není, a podle našich informací se tato možnost v blízkém časovém horizontu ani nepřipravuje.


Vedoucí právního oddělení
Kanceláře tajemníka

Občanské průkazy

Dobrý den,dne 4.4.2018 jsem si byla žádat o nový OP a chtěla bych vědět proč na fotografii nemohu mít brýle,které nosím již od roku 1972.V zákoně o OP jsem se dočetla,že brýle nesmí zakrývat oči (tmavé)a vytvářet odlesky.Podle toho tedy brýle na fotografii být mohou. Foto na OP tedy nebude odpovídat mé skutečné podobě. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jroslava Fryjová

Dobrý den paní Fryjová,


postupujeme dle prováděcí vyhlášky č. 400/2011 Sb., § 7, odst. 3),  ze dne 6.12.2011, kterou se provádí zákon o občanských průkazech a o cestovních dokladech, kde je uvedeno, že brýle osoby na fotografii nesmí zakrývat oči a...

celá odpověď

Fotografie pro OP

Dobrý den, kolik je zapotřebí přiložit k žádosti o nový OP fotografií? A je u vás možno pořídit průkazové fotografie na místě? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. M.K.

Dobrý den, dnes již žádnou fotografii k žádosti o občanský průkaz ani o cestovní doklad nepotřebujete, neboť je pracovnice osobních dokladů vyhotoví  sami.


S přáním hezkého dne
vedoucí odboru občansko-správního

Poděkování

Dobrý den, nemám dotaz, jen bych ráda poděkovala všem úřednicím, se kterými jsem jednala, za vstřícnost, ochotu a milý přístup. Stěhuji se do Řep a jsem ráda, že tento úřad takto perfektně funguje.

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu, která nás moc potěšila. Je to pro nás motivací, že naše práce má smysl a vynasnažíme se, aby to tak bylo i nadále.

bydliste

Dobry den chtela bych se zeptat,bydlime v pronajmu a chteli by jsme si tu nahlasit trvale bydliste ,pani majitelka s tim problem nema. Co vse k tomu potrebujeme?dekuji XXXXXXXX

Dobrý den paní XXXXXXXX,
k přihlášení k trvalému pobytu je potřeba doložit nájemní smlouvu. Dále občané, kteří se budou přihlašovat k trvalému pobytu, předloží platné občanské průkazy a pokud budete přihlašovat děti do 15 let věku, tak jejich rodné listy. Za...

celá odpověď

Výměna občanského průkazu - konec platnosti -senior 70+

Chtěla bych se zeptat, kdy si mám jít požádat o nový OP, končí mi 8.11.2016 a je nějaký poplatek pro seniora 70+ ? Díky za info.

Dobrý den,

o občanský průkaz si můžete již nyní zažádat, žádný správní poplatek platit nebudete.


S pozdravem
Hana Tirpáková
vedoucí odd. osobních dokladů a evidence obyvatel
Úřad městské části Praha 17 Žalanského 291/12b

cestovní pas pro dítě

Dobrý den, potřebuji dceři vyřídit nový cestovní pas, máme pořád trvalé bydliště v Příbrami, ale bylo mi sděleno, že od 1.1.2016 můžu žádat o vyřízení i na přechodném pobytu. Je to tak správně?

Cestovní doklad lze v současné době vyřídit na kterémkoliv úřadě s rozšířenou působností, tedy i mimo trvalý pobyt žadatele. Pokud budete žádat o cestovní doklad pro dítě je nutno prokázat, že jste zákonný zástupce dítěte ( např. rodným listem)....

celá odpověď

Nový občanský průkaz

Dobrý den. Píši ohledně OP a trvalému bydlišti. OP mi platí do do konce března 2015 a potřeboval bych pozměnit údaje.Poté, co se moji rodiče rozvedli, tak prodali byt na Řepích, kde jsem měl i trvalý pobyt. Teď bydlím v pronájmu na Stodůlkách, ale dle nájemní smlouvy se nemůžu přihlásit do bytu jako trvalé bydliště. Jelikož ani jeden rodič nebydlí v Praze a nemůžu se k nim přihlásit, tak nevím, co zadat do nového občanského průkazu k trvalému bydlišti. Moc děkuji za jakoukoliv informaci.

Dobrý den,


pokud budete žádat o nový občanský průkaz z důvodu konce jeho platnosti a nový majitel Vám nezrušil údaj o místě trvalého pobytu ve správním řízení, tak v žádosti bude uvedena Vaše dosavadní adresa.  


S pozdravem


Hana...

celá odpověď

Ohledně přidání druhého jména

Dobrý den, před časem jsem byl biřmován a získal jsem tím druhé jméno. Jaké doklady jsou potřeba k přidání druhého jména do OP a kolik to stojí?

Dobrý den, ke změně v občanském průkazu – přidání jména je potřeba doložit občanský průkaz a nový rodný list, kde budou již uvedena obě jména. Za nový občanský průkaz z tohoto důvodu se nevybírá žádný správní poplatek.  


Hezký den

...

celá odpověď

Uznání otcovství

Dobrý den, jsem krátce rozvedená a v měsíci dubnu mám termín porodu. Otcem dítěte není bývalý manžel. Pokud chce partner přiznat otcovství a od rozvodu uplynula lhůta kratší než 300 dní, stačí prohlášení na matrice, nebo musí bývalý manžel provést také nějaký úkon? Děkuji předem za odpověď

Dobrý den,


pokud od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu uplynula lhůta kratší 300 dnů, bude vždy na rodném listě vašeho dítěte uveden, podle zákona o matrikách, bývalý manžel. Pokud otcem dítěte není váš bývalý manžel, je možné po narození dítěte dát...

celá odpověď

1       ››

Tisk Export článku do PDF