Stalo se

K17

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Oslava svátku sv.Martina

DSC_0203 Svatý Martin ani v letošním roce bílou nadílku nepřivezl, ale možná i díky tomuto faktu si tradiční řepský Svatomartinský průvod přišlo vychutnat skutečně nečekaně velké množství lidí. Tmou zářila barevná světélka ze stovek lampionů, starostka Mgr. Jitka Synková rozdávala s úsměvem čerstvě napečené rohlíčky, pro zahřátí byl pro všechny připraven horký čaj a před závěrečným ohňostrojem bylo travnaté prostranství, nejen před budovou radnice, zaplněno do posledního místečka.  Oslava svátku sv. Martina se tedy letos skutečně vydařila. Fotografie z večera můžete shlédnout v sekci Fotogalerie.

 

Den válečných veteránů

DSC_0188 U příležitosti Dne válečných veteránů 11. listopadu uctili zástupci Městské části Praha 17 památku padlých. Pietní akt je konal na několika místech v Řepích. Na snímku zleva tajemník MČ Ing. Lubomír Němejc, zástupce starostky Martin Marek, starostka Mgr. Jitka Synková, zástupce Svazu bojovníků za svobodu Ing. Jan Nevole a zástupci starostky Jaroslav Hájek a Tomáš Finger.

 

Malá retrospektiva velkého umělce

DSC_0182 6. listopadu v podvečer se uskutečnilo slavnostní zahájení jedinečné výstavy českého malíře, grafika a ilustrátora Oldřicha Kulhánka s názvem Figura. 

 

Den otevřených dveří v KC Průhon

DSC_0895 Den otevřených dveří zahájil novou kulturní sezonu v KC Průhon. Dne 4. září 2014 měli všichni návštěvníci možnost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory budovy Kulturního centra Průhon.

 

Babí léto 2014

DSC_1065 Krásné počasí i dobrá pohoda provázely letošní Babí léto. Celé odpoledne zahájila tradiční jízda autoveteránů – nejstarší krásný vůz, který se vydal na trať, pocházel z roku 1912!

 

Vítání prvňáků ve škole

DSC_0775 Dne 1. září 2014 byli ve všech řepských školách slavnostně přivítáni žáci prvních tříd. K jejich vstupu do školy jim popřály hodně štěstí řediteky škol - Mgr. Jarmila Pavlišová a Mgr. Zuzana Martinovská, společně se starostkou Mgr. Jitkou Synkovou.  

 

KC Průhon ve zkušebním provozu

158 V podvečer 25. června se konalo slavnostní uvedení nově zrekonstruované budovy Kulturního centra Průhon do zkušebního provozu.  

 

Dětská pouť

DSC_0326 V neděli 1. června se na pozemku Domova sv. Karla Boromejského konala již tradiční dětská pouť ku příležitosti Mezinárodního dne dětí.

 

Svátek sousedů

065 Městská část Řepy se letos opět připojila k oslavám Svátku sousedů. Ten vznikl v roce 1999 v Paříži, v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech za účasti 4,5 milionů lidí. V České republice se poprvé slavil v roce 2006.

 

Nohejbalový turnaj

230 V sobotu 17. 5. proběhl dalšíročník nohejbalového turnaje "O pohár starostky Městské části Praha 17". Sportovní klání neregistrovaných hráčů však bohužel předčasně ukončil déšť . Více fotogalerie www.repy.cz.

 

22. ročník Memoriálu Františka Zvoníčka

042 V sobotu 17. května se uskutečníl již 22. ročním Memoriálu Františka Zvoníčka. Tradiční klání proběhlo na travnaté ploše před budovou radnice. Fotografie z akce naleznete v sekci fotogalerie.

 

Slavata Triatlon Tour 2014

102 V roce 2014 vstoupila do 4. ročníku série triatlonových závodů, jejímž hlavním organizátorem je nadšený sportovec, triatlonista Tomáš Slavata. 

 

Oslava Svátku matek se vydařila

den matek 176 Městská část Praha 17 společně s Centrem sociálně zdravotních služeb uspořádaly v neděli 11. května setkání u příležitosti Svátku matek.  Oslava konaná v prostorech řepské Sokolovny, jež byla určená členům řepských seniorských klubů, se opravdu vydařila.

 

Uctění památky padlých

DSC_1609 U příležitosti výročí Květnového povstání českého lidu uctili památku padlých hrdinů představitelé Městské části Praha 17. V pondělí 5. května položili věnce u všech památníků padlých v Řepích. Na fotografii zleva: místostarosta Martin Marek, místostarosta Dr. Tomáš Finger, starostka Bc. Jitka Synková, zastupitel Jaroslav Bíro a místostarosta Mgr. Bořek Černovský.

 

Druhá etapa projektu 50+ = nová šance

DSC_1859 Starostka Bc. Jitka Synková předala 24. dubna 2014 osvědčení absolventům druhé a zároveň také poslední etapy projektu OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ MARTIN 50+= nová šance, který probíhal pod její záštitou.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF