Stalo se

K17

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Slavili jsme Den Země

DSC_1742 V naší městské části již pošesté. A stejně jako v letech minulých, i letos se naše Země radovala z těchto oslav, a zařídila krásné počasí.

 

Předání Plaket J.A. Komenského

DSC_0596_ořez Ve čtvrtek 26. března 2015 se v obřadní síni řepské radnice uskutečnilo slavnostní předání Plaket Jana Amose Komenského nejlepším řepským učitelům základních, mateřských a uměleckých škol.

 

PC kurzy jsou ukončené

DSC_0556 Slavnostní zakončení již tradičních PC kurzů pro řepské seniory proběhlo v Centru sociálně zdravotních služeb v úterý 10. února.

 

Vernisáž v KC Průhon

_MD_6415 22. ledna začala v KC Průhon naprosto unikátní výstava. Bude trvat až do června letošního roku a postupně se bude obměňovat. Jedná se o exklusivní výběr současné slovenské tvorby.  

 

Jezděte na plný plyn!

auto 21. ledna se v KC Průhon uskutečnila prezentace s názvem CNG doprava v České republice – přednosti a ekonomické výhody. Jelikož životní prostředí a doprava jsou témata, kterými se MČ Praha 17 zabývá velmi výrazně, konala se tato prezentace pod záštitou starostky Mgr. Jitky Synkové.  Firma Eco Power Energy, s.r.o. představila možné řešení řady palčivých otázek dnešní doby, které se týkají dopravy a jejího vztahu k životnímu prostředí.

 

Proběhlo další jednání Poradního sboru

2890.jpg V podvečer 19. ledna se uskutečnilo další setkání Poradního sboru naší městské části. Starostka Mgr. Jitka Synková si tentokrát přizvala jako hosty své zástupce – tedy Martina Marka, Tomáše Fingera, Jaroslava Hájka a také vedoucího Odboru životního prostředí a dopravy, RNDr. Milana Svítka. Role moderátora celé diskuse se ujal, stejně jako na minulém setkání, vedoucí Odboru správy obecního majetku, Bc. Jaroslav Červený.

 

Nová řepská hasišská zbrojnice je otevřená!

DSC_0487 Svatá Lucie na svůj svátek, který připadá na 13. prosince, nadělila našim řepským hasičům snad ten nejkrásnější dárek. Sbor dobrovolných hasičů se právě v tento den dočkal slavnostního otevření a předání do užívání hasičské zbrojnice.

 

Třetí adventní koncert

DSC_0639 Třetí adventní neděle, která v letošním roce připadla na 14. prosince, přilákala skutečně velké množství lidí na tradiční adventní koncet pořádaný v Kostele sv. Rodiny v Řepích.

 

Letošní výherkyně mají svá nová kola

DSC_0329 Dne 9. prosince se v obřadní síni radnice Městské části Praha 17 sešli hosté z řad zástupců ZŠ Jana Wericha, zastupitelů městské části i dalších hostů, aby byli svědky slavnostního předávání nových jízdních kol letošním vylosovaným dětem, které se zúčastnily Dětské atletické ligy.

 

Vánoční strom se rozzářil

DSC_0199 Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhlo na první adventní neděli, 30. listopadu, stejně jako v letech minulých v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

 

Oslava svátku sv.Martina

DSC_0203 Svatý Martin ani v letošním roce bílou nadílku nepřivezl, ale možná i díky tomuto faktu si tradiční řepský Svatomartinský průvod přišlo vychutnat skutečně nečekaně velké množství lidí. Tmou zářila barevná světélka ze stovek lampionů, starostka Mgr. Jitka Synková rozdávala s úsměvem čerstvě napečené rohlíčky, pro zahřátí byl pro všechny připraven horký čaj a před závěrečným ohňostrojem bylo travnaté prostranství, nejen před budovou radnice, zaplněno do posledního místečka.  Oslava svátku sv. Martina se tedy letos skutečně vydařila. Fotografie z večera můžete shlédnout v sekci Fotogalerie.

 

Den válečných veteránů

DSC_0188 U příležitosti Dne válečných veteránů 11. listopadu uctili zástupci Městské části Praha 17 památku padlých. Pietní akt je konal na několika místech v Řepích. Na snímku zleva tajemník MČ Ing. Lubomír Němejc, zástupce starostky Martin Marek, starostka Mgr. Jitka Synková, zástupce Svazu bojovníků za svobodu Ing. Jan Nevole a zástupci starostky Jaroslav Hájek a Tomáš Finger.

 

Malá retrospektiva velkého umělce

DSC_0182 6. listopadu v podvečer se uskutečnilo slavnostní zahájení jedinečné výstavy českého malíře, grafika a ilustrátora Oldřicha Kulhánka s názvem Figura. 

 

Den otevřených dveří v KC Průhon

DSC_0895 Den otevřených dveří zahájil novou kulturní sezonu v KC Průhon. Dne 4. září 2014 měli všichni návštěvníci možnost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory budovy Kulturního centra Průhon.

 

Babí léto 2014

DSC_1065 Krásné počasí i dobrá pohoda provázely letošní Babí léto. Celé odpoledne zahájila tradiční jízda autoveteránů – nejstarší krásný vůz, který se vydal na trať, pocházel z roku 1912!

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF