Stalo se

K17

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

V Řepích se slavil Svátek sousedů

DSC_0144 Svátek sousedů je hezkým nápadem, který se podařilo dotáhnout k realizaci. Smyslem je, abychom zabránili vzájemnému odcizování a začali se opět více setkávat s lidmi, kteří žijí v našem okolí.

 

Řepský nohejbalový turnaj

DSC_0427 V sobotu 23. května se na hřišti u řepské Sokolovny opět po roce bojovalo o Pohár starostky MČ Praha 17.

 

Pochod bosých nohou pro Verunku

víčka pro Verunku V neděli 17. května se na Bílé Hoře sportovalo skutečně všude. Zatímco na okruhu se celý víkend pořádaly závody horských kol, v přilehlém Kulturáčku patřilo odpoledne Verunce Gožďálové, pro kterou byl uspořádán "pochod bosých nohou po Naučné stezce".

 

Den matek

DSC_1147 Tradiční oslava Dne matek pro řepské seniory proběhla v Sokolovně 10. května. Našim seniorům vše nejlepší popřála starostka Mgr. Jitka Synková, zástupce starostky Martin Marek a zástupci Centra sociálně zdravotních služeb - ředitel PhDr. Jindřich Kadlec a Ing. Jaroslava Šimonová.    

 

MČ Praha 17 si připomněla 70 let od ukončení 2. světové války

DSC_1074 Slavnostní vzpomínková akce proběhla dne 4. května 2015 u pomníků padlých pod řepským hřbitovem. Fotografie z akce naleznete v sekci Fotogalerie.

 

Slavili jsme Den Země

DSC_1742 V naší městské části již pošesté. A stejně jako v letech minulých, i letos se naše Země radovala z těchto oslav, a zařídila krásné počasí.

 

Předání Plaket J.A. Komenského

DSC_0596_ořez Ve čtvrtek 26. března 2015 se v obřadní síni řepské radnice uskutečnilo slavnostní předání Plaket Jana Amose Komenského nejlepším řepským učitelům základních, mateřských a uměleckých škol.

 

PC kurzy jsou ukončené

DSC_0556 Slavnostní zakončení již tradičních PC kurzů pro řepské seniory proběhlo v Centru sociálně zdravotních služeb v úterý 10. února.

 

Vernisáž v KC Průhon

_MD_6415 22. ledna začala v KC Průhon naprosto unikátní výstava. Bude trvat až do června letošního roku a postupně se bude obměňovat. Jedná se o exklusivní výběr současné slovenské tvorby.  

 

Jezděte na plný plyn!

auto 21. ledna se v KC Průhon uskutečnila prezentace s názvem CNG doprava v České republice – přednosti a ekonomické výhody. Jelikož životní prostředí a doprava jsou témata, kterými se MČ Praha 17 zabývá velmi výrazně, konala se tato prezentace pod záštitou starostky Mgr. Jitky Synkové.  Firma Eco Power Energy, s.r.o. představila možné řešení řady palčivých otázek dnešní doby, které se týkají dopravy a jejího vztahu k životnímu prostředí.

 

Proběhlo další jednání Poradního sboru

2890.jpg V podvečer 19. ledna se uskutečnilo další setkání Poradního sboru naší městské části. Starostka Mgr. Jitka Synková si tentokrát přizvala jako hosty své zástupce – tedy Martina Marka, Tomáše Fingera, Jaroslava Hájka a také vedoucího Odboru životního prostředí a dopravy, RNDr. Milana Svítka. Role moderátora celé diskuse se ujal, stejně jako na minulém setkání, vedoucí Odboru správy obecního majetku, Bc. Jaroslav Červený.

 

Nová řepská hasišská zbrojnice je otevřená!

DSC_0487 Svatá Lucie na svůj svátek, který připadá na 13. prosince, nadělila našim řepským hasičům snad ten nejkrásnější dárek. Sbor dobrovolných hasičů se právě v tento den dočkal slavnostního otevření a předání do užívání hasičské zbrojnice.

 

Třetí adventní koncert

DSC_0639 Třetí adventní neděle, která v letošním roce připadla na 14. prosince, přilákala skutečně velké množství lidí na tradiční adventní koncet pořádaný v Kostele sv. Rodiny v Řepích.

 

Letošní výherkyně mají svá nová kola

DSC_0329 Dne 9. prosince se v obřadní síni radnice Městské části Praha 17 sešli hosté z řad zástupců ZŠ Jana Wericha, zastupitelů městské části i dalších hostů, aby byli svědky slavnostního předávání nových jízdních kol letošním vylosovaným dětem, které se zúčastnily Dětské atletické ligy.

 

Vánoční strom se rozzářil

DSC_0199 Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhlo na první adventní neděli, 30. listopadu, stejně jako v letech minulých v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF