Stalo se

K17

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Nová řepská hasišská zbrojnice je otevřená!

DSC_0487 Svatá Lucie na svůj svátek, který připadá na 13. prosince, nadělila našim řepským hasičům snad ten nejkrásnější dárek. Sbor dobrovolných hasičů se právě v tento den dočkal slavnostního otevření a předání do užívání hasičské zbrojnice.

 

Třetí adventní koncert

DSC_0639 Třetí adventní neděle, která v letošním roce připadla na 14. prosince, přilákala skutečně velké množství lidí na tradiční adventní koncet pořádaný v Kostele sv. Rodiny v Řepích.

 

Letošní výherkyně mají svá nová kola

DSC_0329 Dne 9. prosince se v obřadní síni radnice Městské části Praha 17 sešli hosté z řad zástupců ZŠ Jana Wericha, zastupitelů městské části i dalších hostů, aby byli svědky slavnostního předávání nových jízdních kol letošním vylosovaným dětem, které se zúčastnily Dětské atletické ligy.

 

Vánoční strom se rozzářil

DSC_0199 Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhlo na první adventní neděli, 30. listopadu, stejně jako v letech minulých v ulici Makovského, u tramvajové zastávky Slánská, naproti obchodnímu centru.

 

Oslava svátku sv.Martina

DSC_0203 Svatý Martin ani v letošním roce bílou nadílku nepřivezl, ale možná i díky tomuto faktu si tradiční řepský Svatomartinský průvod přišlo vychutnat skutečně nečekaně velké množství lidí. Tmou zářila barevná světélka ze stovek lampionů, starostka Mgr. Jitka Synková rozdávala s úsměvem čerstvě napečené rohlíčky, pro zahřátí byl pro všechny připraven horký čaj a před závěrečným ohňostrojem bylo travnaté prostranství, nejen před budovou radnice, zaplněno do posledního místečka.  Oslava svátku sv. Martina se tedy letos skutečně vydařila. Fotografie z večera můžete shlédnout v sekci Fotogalerie.

 

Den válečných veteránů

DSC_0188 U příležitosti Dne válečných veteránů 11. listopadu uctili zástupci Městské části Praha 17 památku padlých. Pietní akt je konal na několika místech v Řepích. Na snímku zleva tajemník MČ Ing. Lubomír Němejc, zástupce starostky Martin Marek, starostka Mgr. Jitka Synková, zástupce Svazu bojovníků za svobodu Ing. Jan Nevole a zástupci starostky Jaroslav Hájek a Tomáš Finger.

 

Malá retrospektiva velkého umělce

DSC_0182 6. listopadu v podvečer se uskutečnilo slavnostní zahájení jedinečné výstavy českého malíře, grafika a ilustrátora Oldřicha Kulhánka s názvem Figura. 

 

Den otevřených dveří v KC Průhon

DSC_0895 Den otevřených dveří zahájil novou kulturní sezonu v KC Průhon. Dne 4. září 2014 měli všichni návštěvníci možnost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory budovy Kulturního centra Průhon.

 

Babí léto 2014

DSC_1065 Krásné počasí i dobrá pohoda provázely letošní Babí léto. Celé odpoledne zahájila tradiční jízda autoveteránů – nejstarší krásný vůz, který se vydal na trať, pocházel z roku 1912!

 

Vítání prvňáků ve škole

DSC_0775 Dne 1. září 2014 byli ve všech řepských školách slavnostně přivítáni žáci prvních tříd. K jejich vstupu do školy jim popřály hodně štěstí řediteky škol - Mgr. Jarmila Pavlišová a Mgr. Zuzana Martinovská, společně se starostkou Mgr. Jitkou Synkovou.  

 

KC Průhon ve zkušebním provozu

158 V podvečer 25. června se konalo slavnostní uvedení nově zrekonstruované budovy Kulturního centra Průhon do zkušebního provozu.  

 

Dětská pouť

DSC_0326 V neděli 1. června se na pozemku Domova sv. Karla Boromejského konala již tradiční dětská pouť ku příležitosti Mezinárodního dne dětí.

 

Svátek sousedů

065 Městská část Řepy se letos opět připojila k oslavám Svátku sousedů. Ten vznikl v roce 1999 v Paříži, v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech za účasti 4,5 milionů lidí. V České republice se poprvé slavil v roce 2006.

 

Nohejbalový turnaj

230 V sobotu 17. 5. proběhl dalšíročník nohejbalového turnaje "O pohár starostky Městské části Praha 17". Sportovní klání neregistrovaných hráčů však bohužel předčasně ukončil déšť . Více fotogalerie www.repy.cz.

 

22. ročník Memoriálu Františka Zvoníčka

042 V sobotu 17. května se uskutečníl již 22. ročním Memoriálu Františka Zvoníčka. Tradiční klání proběhlo na travnaté ploše před budovou radnice. Fotografie z akce naleznete v sekci fotogalerie.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››
Tisk Export článku do PDF